Adres Tespiti ve Doğrulama

Adres tespiti hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz, alacaklı olduğunuz veya ulaşamadığınız kişi ya da kişiler ile ilgili yapılmakta olan çalışmadır. Teknolojinin de ilerlemesi ile adres tespiti konusunda yapılan çalışmalardan kısa sürede sonuç alınabilmekte ve kesin bilgiler elde edilmektedir.

Çoğu zaman hakkında araştırma yapılmakta olunan kişiler resmi olarak beyan etmiş oldukları ikametgah adreslerinde bulunmamakta ve bu adreslerinde ikamet etmemektedirler. Bu gibi kişi ya da kişilere sizlerin kendi çabalarınız sonucunda ulaşabilmeniz maalesef ki, mümkün olmamaktadır.

Hakkında dava açmayı düşündüğünüz, kendisine hiçbir şekilde ulaşamadığınız kişilerin adresleri tespit edilir. Uzmanlarımız tarafından yapılan araştırmalar sayesinde ulaşmanız, haklarında gerekli olan gerçek bilgiler eşliğinde kişilere dava açabilmeniz çok daha kolay olacaktır. Kişi ya da kişiler hakkında en gerçek bilgilere ulaşmanız için yapılacak olan bu çalışma sayesinde; haklarınızı arayabilecek ve koruyabileceksiniz.

Adres Tespiti Neden Yapılmalıdır?

Adres tespiti ilk etapta akla gelen hiç kuşkusuz kayıp kişilerin aranmasıdır. Bir yakınınız kayıp ise; kendisinden haber alamıyorsanız nerede olduğunu kimlerle görüşmüş olacağını bilmiyor ve kendi çabalarınız ile kendisine ulaşamıyorsanız; profesyonel anlamda yapılmakta olan kapsamlı araştırmalardan yararlanabilir ve bu sayede kendisine ulaşabilir ya da ulaşma şansınızı çoğaltabilirsiniz.

Başka bir açıdan düşünüldüğünde de az önce de belirtmiş olduğumuz gibi borçlu olan, alacaklı olduğunuz, hakkında dava açmayı veya icra takibi başlatmayı düşündüğünüz kişi yada kişilerin gerçek adreslerine ulaşmanız sağlanacaktır. Genellikle karşılaşılan ve kişilerin alacaklı oldukları, dava açmayı düşündükleri haklarında işlem başlatmayı düşündükleri kişilere ulaşamamaları ve bunun sonucunda da sonuçlanamayan birçok dosya ile karşı karşıya kaldıklarıdır.

Adres tespiti ile ilgili yapılan çalışmalarında yardımı ile kişilerin aslında bulunmuş oldukları adreslerin neresi olduğuna ulaşılabilecektir. Buna ek olarak sonuçlanamamış olan birçok dosyada sonuçlanmakta ve kişiler hakkında gerek icra takibi başlatılabildiği gibi gerekse dava açılabilmektedir. Bu yönde yapılan bir araştırma daha doğrusu kapsamlı bir çalışma ile kişiler yani sizler haklarınızı arayabilmektesiniz.

Kişinin Yurt İçi ve Yurt Dışı Temasları

Bir kişiden veya bir şirketten alacağınız var ise; bu kişiye ya da kuruma ulaşamıyor ve belirtilen adreslerde kendileri ile ilgili hiçbir bağlantı elde edemiyorsanız, profesyonel olarak bu alanda sizlere gerek resmi makamlar üzerinden, gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantıları bulunan, banka hesap hareketleri üzerinden bile olsa bir şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacak olan kişiler ile çalışmanız gerekecektir.

Uzun süreden beri süregelen sonuçlandıramadığınız bir boşanma davanız bile olabilir. Eski eşinize ulaşamıyor kendisinden haber alamıyor olabilirsiniz; bu durumda da yapılacak olan profesyonel araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler ile hem eşinizin adres bilgilerine hem de hakkında birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Sadece bu kadarla da sınırlı değil; teknolojinin yayılması ile birlikte internet üzerinden satışlarında artması ile günümüzde birçok kişi dolandırılmakta ve bu kişilere ulaşılmamaktadır. Uzmanlarımız adres tespiti ile ilgili yapmış oldukları çalışmalarda teknik olarak üst düzey donanımlara sahip olmaları ve eğitimleri gereği sizlere bu konuda da yardımcı olmakta ve sizi dolandırdığını düşündüğünüz kişilere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Adres Tespiti Önemi

Adres tespiti; resmi kurum ya da kuruluşlarda işlem yapabilmek kişi ya da kişiler ile ilgili herhangi bir yaptırımda bulunabilmek için gereklidir. Öncelikli olarak kişilerin gerçek adres bilgilerine sahip olmak gerekmektedir. Kişiler yalan beyanda bulunarak kendilerinin farklı adreslerde ikamet ettiğini gösterebilirler. Bu durum sonucunda haklarında işlem yapılması zorlaşmakta ve hatta çoğu zaman bu süreç uzamaktadır.

Bunun önüne geçebilmek amacıyla uzman araştırmacılarımız tarafından her türlü kurum ya da kuruluş üzerinden araştırma yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin yakınları üzerinden de yapılan araştırmalardan veya kişilerin yakınlarının sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlar ile ihtiyaç duyulan adres bilgilerine ulaşılmaktadır.

Adres tespiti ile ilgili yapılan araştırmalar hayatınızın birçok farklı alanında sizi etkilemekte olan kayıp kişiler ile ilgili elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Hayatınızın her alanında diyebiliyoruz çünkü gerek sevdiklerinizden haber alamadığınız zamanlar olabiliyor. Bir takım kimselerce dolandırıldığınız durumda ve borçlunuza ulaşmak istediğinizde yapılan araştırmalar sayesinde kesin sonuçlar ile netliğe kavuşturabilirsiniz. Bir diğer taraftan da borçlu olan kişilerin beyan etmiş oldukları gibi mal sahibi olup olmadıklarını varlık kaçırıyorlar ise bu durumu en doğru ve en net haliyle öğrenmeniz mümkün olabilmektedir.