Öğrenci Takibi ve Gözetimi

Öğrenci takibi geçen her gün artan çocuk suç oranlarına ve suçun kaynağına odaklanır. Çocuk, öğrenci suçları konusunda daha fazla ve çeşitli olması nedeniyle özel dedektiflik öğrenci takibi hizmet biriminin doğması gerekmiştir.

Her ebeveyn ilk olarak çocuğunun güvende olup, düzen içinde ve adil bir yaşam sürmesini ister. Bazen tüm şartlar sağlanmış olmasına rağmen bu dilekler gerçekleşmez ve bir takım kişiler, çevreler ve organizasyonlar buna engel olurlar. Anne-baba olarak her ebeveyn çocuğu konusunda kuşkulanmakta ve bilmek istediklerini bilmekte haklıdırlar. Bu gerekçeyle bakıldığında bir batağa doğru ilerleyen çocuğun önüne geçilip güvenli bölgeye alınmadıkça kötü son kaçınılmaz olacaktır.

Öğrenci takibi gözetimi son zamanlarda ailelerin ihtiyaç duyduğu, çocuklarının geleceklerinden kaygılandıkları temel odak halini almıştır. Tüm çocuklar özlerinde temizdirler, ancak bazen bazı kimselerce bu öz değiştirilmeye çalışılır. Bu kimselerin değişim arzusunun önüne geçmek, kötü alışkanlıklarından alıkoymak ve yapılması gereken neyse onu yapmak bu alanda daima öncelikli amacımız olacaktır.

Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

Öğrenci takibi bir haftalık süre içerisinde gerçekleşmekte olan takip, inceleme ve araştırmayla yapılmakta, okul ve dışarıdaki durumuyla ilgili bilgi toplanır.

Öğrenci takibi araştırmaları kapsamında okul çevresi, arkadaşları, varsa madde bağımlılıkları kapsamlıca incelenir. Dolaştıkları ve bulundukları mekanlar kimlerle ve nerelerde en çok vakit geçirdikleri tespit edilmekte olup, sizlere gerek yazılı gerekse de görsel olarak sunulmaktadır. Öğrenci takibi öğrencinin özel hayatı ile ilgili merak edilen tüm konuları aydınlanmasını sağlar. Bu sayede ebeveynlerimiz çocuklarının içinde bulundukları olumsuz bir durum olmasına karşı önlemler alabilirler ve duruma son verebilirler.

Öğrenci Takibinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci takibi özel dedektiflik hizmetlerimiz tarafından konuyla alakalı bir takım kurallar ile birlikte hassasiyet gösterilen ayrıntılar söz konusudur. Takip edilmesi istenilen öğrencinin ailesi akrabaları başta olmak üzere, her biriyle ayrıntılı olarak konuşularak haklarında detaylı olarak bilgi toplamak suretiyle gerçekleştirilen öğrencinin günlük yaşantısında neler yaptığını takip ederek, casus yazılımlardan da faydalanarak telefonunu dinleyip gerçekleştirilen bir çalışmadır. Öğrenci takibi diğer tüm özel dedektiflik hizmetleri gibi gizliliğin esas alındığı sözleşme ile gerçekleştirilen, üçüncü şahıslara asla bilgi aktarılamayan bir çalışmadır.

Öğrencilerde madde bağımlılığı oranları öğrenci takibi yapılan araştırmalara göre maalesef ki her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Madde bağımlılığı okul çağındaki çocukları da kurban etmiştir öğrenci takibi araştırmalarımızda son yıllarda en çok karşılaştığımız konulardan bir tanesi ailelerin çocuklarıyla ilgili şüphelerinin büyük bir çoğunluğunun madde bağımlılığından kaynaklandığı bunların sigara uyuşturucu ve alkol gibi maddeler olduğudur. Hatta ilkokul çağındaki çocukların bile artık bu maddeleri kullandığı yönünde olmuştur.

Öğrenci Takibinin Önemi

Öğrenci takibi ilk olarak ebeveynlerin yapması gereken bir eylem olmak üzere, ebeveynler çocuklarına karşı nasıl bir yaklaşımda olurlarsa çocukları da onlara karşı o şekilde yaklaşacaktır. Bu nedenden dolayı onun sırlarını öğrenmek istediğinizde mutlaka ona karşı anlayışlı olduğunuzu ve anlayışlı kalacağınızı ona hissettirmelisiniz.

Unutmayın ki her ne kadar ipler sizin eliniz de olsa bile çocuğunuza karşı bunu çok fazla belirgin hale getirmemelisiniz. Çocuğunuzun üzerinde aşırı baskı kurmamanız gerekmektedir. Elbette bu da ipleri çocuğunuzun eline vereceğiniz ve kendinizi ona idare ettireceğiniz anlamına gelmemektedir.

Öğrenci ve çocuk takibi çalışmalarımızla sizlere çocuğunuzla ilgili bilmediğiniz her bilgiyi en ince ayrıntısına kadar aktarmakta ve ne yapmanız gerekenleri tarafınıza aktarmaktayız. Elde edilen belgeler ve bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz çocuğunuzla iletişiminiz daha güçlü olacaktır. Unutmayın, takip sizin sabır ve sağduyunuzla başlar, bizim size hizmetlerimizle hız kazanır ve sizin anlayışınızla sonuca ulaşır.

Madde Bağımlılığıyla Mücadele

Madde bağımlılığı olan bir genç bu maddeyi kullanmadığı dönemlerde yoksunluk çekmekte ve çekmiş olduğu yoksunluk krizinden ötürü birtakım sorunlar yaşamaktadır. Kişilerin beyninde oluşan hasardan ötürü yaşamış oldukları bu durum ailelerini yeterince üzmekte ve ne yapacaklarını bilemez hale getirmektedir.

Madde bağımlılığı konusunda alanında uzman birçok profesör hizmet vermekte ve birçok seminerler düzenlenmektedir. Eğer sizlerin de çocukların da bu yönde bir takım alışkanlıklar mevcut ise; çocuğunuzun madde bağımlılığı varsa ve kendisini bundan nasıl kurtaracağınıza ilişkin ilk yapmanız gereken, madde bağımlılığı ile alakalı olan seminerlere katılmak olmalıdır.

Unutmayın ki bir kimse madde bağımlısı ise onu doktora götürüp veya zorla bunu bırak diye diretmekten önce ilk yapmanız gereken şey madde ile ilgili ve yaşanacaklar ile ilgili bilgi edinmek olmalıdır. Bir takım seminerlere katılmak bu konuda ilgili kurum kuruluş hatta hastanelerle doktorlarla irtibata geçmek, ne yapmanız gerektiği, nasıl önlem alınması gerektiği ile ilgili bilinçlenmek olmalıdır. Madde bağımlılığı insanları suça yönelten suç işlemeye teşvik eden bir bağımlılık olup mutlaka çocuğunuzun bu alışkanlıktan kurtulması için çaba sarf etmeniz gerekecektir.