Adres Tespiti

Adres Tespiti Nedir?

Adres tespiti hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz, alacaklı olduğunuz veya ulaşamadığınız kişi ya da kişiler ile ilgili yapılmakta olan çalışmadır. Teknolojinin de ilerlemesi ile adres tespiti konusunda yapılan çalışmalardan kısa sürede sonuç alınabilmekte ve kesin bilgiler elde edilmektedir.

Çoğu zaman hakkında araştırma yapılmakta olunan kişiler resmi olarak beyan etmiş oldukları ikametgah adreslerinde bulunmamakta ve bu adreslerinde ikamet etmemektedirler. Bu gibi kişi ya da kişilere sizlerin kendi çabalarınız sonucunda ulaşabilmeniz maalesef ki, mümkün olmamaktadır.

Hakkında dava açmayı düşündüğünüz, kendisine hiçbir şekilde ulaşamadığınız kişilerin adresleri tespit edilir.  Uzmanlarımız tarafından yapılan araştırmalar sayesinde ulaşmanız, haklarında gerekli olan gerçek bilgiler eşliğinde kişilere dava açabilmeniz çok daha kolay olacaktır. Kişi ya da kişiler hakkında en gerçek bilgilere ulaşmanız için yapılacak olan bu çalışma sayesinde; haklarınızı arayabilecek ve koruyabileceksiniz.

Adres Tespiti Neden Yapılmalıdır?

Adres tespiti ilk etapta akla gelen hiç kuşkusuz kayıp kişilerin aranmasıdır. Bir yakınınız kayıp ise; kendisinden haber alamıyorsanız nerede olduğunu kimlerle görüşmüş olacağını bilmiyor ve kendi çabalarınız ile kendisine ulaşamıyorsanız; profesyonel anlamda yapılmakta olan kapsamlı araştırmalardan yararlanabilir ve bu sayede kendisine ulaşabilir ya da ulaşma şansınızı çoğaltabilirsiniz.

Başka bir açıdan düşünüldüğünde de az önce de belirtmiş olduğumuz gibi borçlu olan, alacaklı olduğunuz, hakkında dava açmayı veya icra takibi başlatmayı düşündüğünüz kişi yada kişilerin gerçek adreslerine ulaşmanız sağlanacaktır. Genellikle karşılaşılan ve kişilerin alacaklı oldukları, dava açmayı düşündükleri haklarında işlem başlatmayı düşündükleri kişilere ulaşamamaları ve bunun sonucunda da sonuçlanamayan birçok dosya ile karşı karşıya kaldıklarıdır.

Adres tespiti ile ilgili yapılan çalışmalarında yardımı ile kişilerin aslında bulunmuş oldukları adreslerin neresi olduğuna ulaşılabilecektir. Buna ek  olarak sonuçlanamamış olan birçok dosyada sonuçlanmakta ve kişiler hakkında gerek icra takibi başlatılabildiği gibi gerekse dava açılabilmektedir. Bu yönde yapılan bir araştırma daha doğrusu kapsamlı bir çalışma ile kişiler yani sizler haklarınızı arayabilmektesiniz.

Kişinin Yurt İçi ve Yurt Dışı Temasları

Bir kişiden veya bir şirketten alacağınız var ise; bu kişiye ya da kuruma ulaşamıyor ve belirtilen adreslerde kendileri ile ilgili hiçbir bağlantı elde edemiyorsanız, profesyonel olarak bu alanda sizlere gerek resmi makamlar üzerinden, gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantıları bulunan, banka hesap hareketleri üzerinden bile olsa bir şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacak olan kişiler ile çalışmanız gerekecektir. 

Uzun süreden beri süregelen sonuçlandıramadığınız bir boşanma davanız bile olabilir. Eski eşinize ulaşamıyor kendisinden haber alamıyor olabilirsiniz; bu durumda da yapılacak olan profesyonel araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler ile hem eşinizin adres bilgilerine hem de hakkında birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Sadece bu kadarla da sınırlı değil; teknolojinin yayılması ile birlikte internet üzerinden satışlarında artması ile günümüzde birçok kişi dolandırılmakta ve bu kişilere ulaşılmamaktadır. Uzmanlarımız adres tespiti ile ilgili yapmış oldukları çalışmalarda teknik olarak üst düzey donanımlara sahip olmaları ve eğitimleri gereği sizlere bu konuda da yardımcı olmakta ve sizi dolandırdığını düşündüğünüz kişilere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Adres Tespiti Önemi

Adres tespiti; resmi kurum ya da kuruluşlarda işlem yapabilmek kişi ya da kişiler ile ilgili herhangi bir yaptırımda bulunabilmek için gereklidir. Öncelikli olarak kişilerin gerçek adres bilgilerine sahip olmak gerekmektedir. Kişiler yalan beyanda bulunarak kendilerinin farklı adreslerde ikamet ettiğini gösterebilirler.  Bu durum sonucunda haklarında işlem yapılması zorlaşmakta ve hatta çoğu zaman bu süreç uzamaktadır.

Bunun önüne geçebilmek amacıyla uzman araştırmacılarımız tarafından her türlü kurum ya da kuruluş üzerinden araştırma yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin yakınları üzerinden de yapılan araştırmalardan veya kişilerin yakınlarının sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlar ile ihtiyaç duyulan adres bilgilerine ulaşılmaktadır.

Adres tespiti ile ilgili yapılan araştırmalar hayatınızın birçok farklı alanında sizi etkilemekte olan kayıp kişiler ile ilgili elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Hayatınızın her alanında diyebiliyoruz çünkü gerek sevdiklerinizden haber alamadığınız zamanlar olabiliyor. Bir takım kimselerce dolandırıldığınız durumda ve borçlunuza ulaşmak istediğinizde yapılan araştırmalar sayesinde kesin sonuçlar ile netliğe kavuşturabilirsiniz. Bir diğer taraftan da borçlu olan kişilerin beyan etmiş oldukları gibi mal sahibi olup olmadıklarını varlık kaçırıyorlar ise bu durumu en doğru ve en net haliyle öğrenmeniz mümkün olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00