Araştırma Danışmanlığı

Dolunay Dedektiflik ile Türkiye ve dünya çapındaki kurumsal ve bireysel müşterilerimize özel olarak tasarlanmış araştırma danışmanlığı hizmetleri sunuyoruz.

DD‘de, gelişmiş araştırma yeteneklerini olağanüstü analitik becerilerle birleştirerek operasyonel risk sorunlarına stratejik içgörü sağlıyoruz. Bulgularımız yalnızca sahada topladığımız gerçeklere veya kamuya açık kayıt kaynaklarından değil, aynı zamanda sofistike bir küresel müşteri tabanına hizmet eden kapsamlı deneyimimize de dayanmaktadır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına dayalı olarak en iyi istihbaratı elde etme yeteneğimiz, bizi sektörümüzde lider yapmaya devam eden birincil gerçektir.

Pek çok dedektif araştırmacı genel bir hizmet sunarken, DD‘de hizmet standartları tamamıyla çeşitlenir ve farklılaşır. Yıllara uzanan araştırma deneyimimizi, size özel bir yaklaşım oluşturmak ve sizin için doğru yanıtları bulmak için kullanıyoruz. Bütünlük, verimlilik ve profesyonellik ile karmaşık sorunlara etkili çözümler keşfediyoruz.

Araştırma Danışmanlığı Nedir?

Birçok araştırmanın basit, net, kanıta dayalı yanıtları vardır. Diğer soruşturmalar daha derin konuları içerir – Karmaşık etik veya yasal sorunlar, devam eden sorunlar, bir işi veya ilişkiyi gelecekteki zararlara karşı riske dayanıklı hale getirme ihtiyacı. Bu durumlar, araştırmacı danışmanlarımızı gerektirir – Durumu ayrıntılı olarak anlayacak ve müşterilerin ihtiyaç duydukları uzun vadeli cevapları bulmalarına yardımcı olmak için bir dizi devam eden araştırma sürecini kullanacak kararlı bir özel dedektif.

Her müşterimize ilgili doğru araştırmalar, ayrıntılı raporlar, kesin ifadeler ve bilgilendirici kanıtlar sunarak, bu özel ve ayrıcalıklı yaklaşımımızla övünebiliyoruz. Sorununuza bir çözüm bulmanıza yardımcı olma konusunda uzmanız. Uzun yıllara dayanan çeşitli deneyime sahip uzman araştırmacılarımızla, daha önce görmediğimiz çok az vaka var ve daha da önemlisi, koşullarınız ne olursa olsun, durumunuzu anlamak ve size mümkün olan en iyi tavsiyeyi sunmak için buradayız. Dolunay Dedektiflik size hukuk sınırları dahilinde ve zaman açısından verimli bir şekilde yardımcı olabilir.

Yasallık, etik ve uygun davranışların yanı sıra, bizim için daha da önemlisi müşterilerimizin sorunlar karşısında mutlak bir çözüme ulaşmasıdır. Amacımız her zaman sorunu çözmektir, sadece vakayı kapatmak değil. İtibarımız ve büyümemiz, her koşulda müşterilerimiz adına tekrar tekrar başarılı sonuçlara ulaşma yeteneğimizden kaynaklanmaktadır.

DD dahilinde ‘yeterince iyi’ soruşturma diye bir söz veya düşünce yoktur. Özel dedektiflik büromuzun doğası gereği titiz, hızlı ve gerçeği bulmaya odaklanmış bir arzusu bulunur. Müşterilerimize sürekli olarak başarılı sonuçlar sağlamamızı ve bu nedenle bizi mesleğin ön saflarında tutmasını sağlamak için, yeni teknolojileri daha da geliştirerek, inceleyerek ve benimseyerek uzman becerilerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.

Danışmanlık Hizmeti Genel Kapsamı

Bir karmaşa / problem altında olduğunuzu hissettiğinizde, size en üst seviyede uzman danışman ve araştırmacılarımızla aşağıdaki konularda çözüm hizmetleri sunacağız:

  • İlişki sorunları, evlilik öncesi süreçler

  • Eşlerin şüpheli davranışlarının gözden geçirilmesi

  • Boşanma, velayetle ilgili konular

  • Gözetim ve karşı gözetim planlamaları

  • Doğrudan aile içi meseleler

  • Siber saldırı önleyici tedbirler

  • İş alanları, markalar ve çalışanlar

  • Firma anlaşmaları, ortaklık ve yatırım kararları

  • Pazar araştırmasına yönelik teknikler

Danışmanlık hizmetleri sürecinde Dolunay Dedektiflik öngörülü, sağduyulu ve güvenilir davranışlarıyla, size en uygun çözüm standardını sağlar. Sektörde mutlak öncü durumunda kesin hedefleri olan dedektiflik büromuz, kapsayıcı çalışma alanlarıyla hem müşterilerine üst düzey gönül rahatlığı yaşatır, hem de sorunlarla başa çıkmaları konusunda onlar için muhtemel en doğru çalışma tekniklerini bulur.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00