Böcek Tarama

Böcek tarama hizmetleri, teknik gözetim karşı önlemleri olarak da bilinen TSCM konusunda uzmanlaşmış işletmeler ve güvenlik yüklenicileri tarafından sunulmaktadır. Bu uygulamaya genellikle hata temizleme, hata algılama veya hata giderme adı verilir. Elektronik hata, bir gözetim görevinde çeşitli amaçlar için kullanılabilen gizli bir dinleme cihazı veya gizli video kamera için kullanılan konuşma dilinde bir terimdir.

Bu makale, evinizin veya iş yerinizin güvenliği, mahremiyeti ve başarıyı tehlikeye atabilecek elektronik gözetimden arındırılmasını nasıl sağlayacağınızı açıklamaktadır.

Böcek Tarama Hizmetleri Nelerdir

Böcek tarama genellikle, elektronik gözetim cihazları tarafından sızma kanıtı için risk altındaki kişinin evini, ofisini, aracını ve kişisel mülkünü taramayı içerir. Böcekler, bir kişiyi gözetlemek, eylemlerini ve konuşmalarını ve coğrafi konumlarını belgelemek için çok yüksek teknolojili, küçük ve etkili olabilir. Böcek tarama, gizliliğe yönelik mevcut tüm tehditleri ortaya çıkarmanın yanı sıra gelecekte gizli cihazlar tarafından istismar edilebilecek tüm olası güvenlik tehditlerini belirleyecektir.

Bu hizmet, özel dedektif ve özel güvenlik sektörünün ve kurumsal güvenlik sözleşmesinin hayati bir parçasıdır ve bazen dava veya diğer özel soruşturma görevlerinde de kullanılır.

Böcek Tarama Hizmetleri Sunma

Böcek tarama cihazları ve uzmanları, tüm potansiyel düşman istihbarat toplama ekipmanı kaynaklarını bulmak için çeşitli teknolojilere güveniyor. Kullanılan en yaygın yöntemler şunları içerir:

  • Elektronik hasar veya gözetim kanıtı için kablolu telefon ve internet hatlarının kontrol edilmesi.

  • Cep telefonlarını casus yazılımlar ve güvenlik açıklarıyla ilgili analiz etmek.

  • Gözetim ekipmanı veya kullanıcılar için yaşam ve çalışma ortamlarını incelemek.

  • Araçların gizli dinleme cihazları veya GPS izleme cihazları için incelenmesi.

  • Virüs, casus yazılım veya kötü amaçlı yazılımın içinde barındırmadığından emin olmak için bilgisayarların ve sunucuların adli muayenesi

  • İnsan istihbaratının toplandığına dair kanıtlar için bilinen yakınlıklar, aile ve iş arkadaşlarıyla görüşme.

Böcek Tarama Hizmetleri Çalışması

Böcek tarama, rahatsız edici ve yıpratıcı bir sorunla mücadele etmek için sunulan çok önemli bir hizmettir. Gözetim, artık gelişmiş ülkelerdeki hemen hemen herkesi etkileyen bir büyüme endüstrisidir. Hepimiz özel ve kamu istihbarat toplama cihazlarının ve ajanlarının meraklı gözlerine maruz kalıyoruz. Etrafımızdaki her şeyi gören gözlerden saklanmak imkansızdır.

Böcek tarama, rahatsız edici ve yıpratıcı bir sorunla mücadele etmek için sunulan çok önemli bir hizmettir. Gözetim, artık gelişmiş ülkelerdeki hemen hemen herkesi etkileyen bir büyüme endüstrisidir. Hepimiz özel ve kamu istihbarat toplama cihazlarının ve ajanlarının meraklı gözlerine maruz kalıyoruz. Etrafımızdaki her şeyi gören gözlerden saklanmak imkansızdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00