Dedektiflik ve Sigorta Dolandırıcılığı

özel-dedektiflik-ve-sigorta-dolandırıcılığı

Özel Dedektiflik Bürosu ile Sigorta Dolandırıcılığı Soruşturması

Sophocles tarafından söylenmiş güzel bir söz var – “sahtekarlıkla başarılı olmaktansa onurunuzla başarısız olun”. Bu söz başarısız olmanın, hileli veya dürüst olmayan yollarla başarıya ulaşmaktan daha iyi olduğu anlamına gelir, ancak bugün ve çağımızda kaçımız bunu dikkate alıyor? Çoğu insan başarıya ulaşmak için dürüstlük ve etiğe herhangi bir önem vermeden hızlı, kolay ve oldukça yasadışı yollara atlamaya hazırdır.

Kurumsal dünyaya bakarsak, ne yazık ki daha fazla para kazanmak için dolandırıcılık faaliyetlerine katılmaya hazır insanların büyük bir kısmını bulabiliriz. Evet arkadaşlar, bencil amaçlarını yerine getirmek için insanları kandırmak için elinden geleni yapabilecek bazı insanlar ne yazık ki aramızdalar. Tanınmış bir kuruluş tarafından yapılan bir ankete göre, yanıt verenlerin yaklaşık% 49’u yakın geçmişte dolandırıcılık kayıpları nedeniyle 10 milyon liradan fazla para kaybettiklerini belirtmiştir.

Şimdi bu makalenin konusu olan “SİGORTA DOLANDIRICILIĞI” na odaklanalım. Onun ne olduğunu biliyor musun?

Açıklayalım.

Sigorta dolandırıcılığı, bir kişinin veya kurumun bir sigorta sürecini dolandırmaya çalıştığı yasa dışı bir eylemdir. Burada, alıcılar tarafından yapılan sigorta dolandırıcılığına odaklanacağız.

Genel olarak, insanlar varlıkları sigorta tehlikesinden kaynaklanan kayıpların veya hasarın finansal sonuçlarından korumak için sigortacıdan sigorta poliçeleri satın alırlar ve bunda yanlış bir şey yoktur. Birinin şiddetli soğuk algınlığının yanı sıra ateşten muzdarip olduğunu ve bu süre zarfında sıcak bir fincan bitki çayı sunduğunu düşünün. Tüm senaryo kulağa zararsız geliyor değil mi?

Ama ya gerçek başka bir şeyse? Ya o kişi soğuk algınlığı taklit edip başkalarını sadece bir fincan sıcak bitki çayı almak için kandırıyorsa? Şimdi tekrar bakıyoruz ve tüm senaryo daha önce göründüğü kadar iyi huylu değil.

Eh, alıcıların sigorta dolandırıcılığı biraz yukarıda bahsedilen duruma benziyor. Gerçekte böyle bir mali geri ödeme alma hakkına sahip olmadan, tazminat tutarından yararlanmak için Sigorta poliçesi sağlayıcılarına yanlış ve abartılı taleplerde bulunmayı içerir. Diğer suçlar gibi açıkça görülmez, ancak bu, bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinin günlük hayatımızda gerçekleşmediği anlamına gelmez. Dolandırıcılık iddiaları sigorta sektörüne yılda milyarlarca dolara mal oluyor. Birçok küçük, orta ve büyük sigorta şirketi her yıl bu tür suçların kurbanı oluyor.

Şimdi herhangi bir sigorta firması yöneticisi veya sahibiyseniz, göz önünde bulundurmanız gereken iki seçeneğiniz var. Ya bu tür dolandırıcı amaçlar için bir av olursunuz, ya da bu alanda uzman ve güçlü destekler sağlayarak bu gibi dolandırıcılık faaliyetlerine en baştan dur dersiniz. Seçmek size kalmış.

İkincisini seçerseniz, size iyi haberlerimiz var.

Dolunay Dedektiflik sektöründe öncü ve çözüm üretme gücü yüksek özel bir dedektiflik bürosudur ve size sigorta dolandırıcılığı soruşturması için mükemmel hizmetler sağlayabilir. Bu hizmet kapsamında, kapsamlı arka plan kontrolleri yapıyoruz ve sigorta poliçesi sağlayıcılarından yüksek tazminat talep eden müşteriler üzerinde kapsayıcı araştırmalar yapıyoruz. Ekibimiz, iddiaların gerçekliğinin doğrulanması sürecinde özel olarak kalifiye ve deneyimlidir.

Son olarak, bizim gibi sigorta sahtekarlığı araştırmacılarını kullanmanın gereksiz bir harcama değil, önlenebilir kayıplara karşı bir önlem olduğunu söylemek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir