Dava Delil Toplama

Delil Toplama Süreçleri

Delillerin ve ayrıntılı raporlamanın gerekli olduğu mahkeme, ticari ve özel konular için delil toplama soruşturmalarına geçerli ve doğru kanıtlarla yardımcı olabiliriz.

Araştırmalar kanıt toplamaya yol açtığında, gerçeği kurgudan, söylentiyi varsayımdan ayırmaya çalışmak ve gerçekler için net, tutarlı ve kapsamlı bir zaman çizelgesi oluşturmaya çalışmak inanılmaz derecede zaman alıcı olabilir. Ancak bu, herhangi bir araştırmanın önemli bir unsurudur.

Dolunay Dedektiflik’de ayrıntılı, kapsamlı raporlamanın büyük önem taşıdığı davalarda, cezai savunma ve temyiz konularında kullanılmak üzere bilgi ve kanıt toplama konusunda olağanüstü bir uzmanlığa sahibiz . Yetenekli özel dedektiflerden oluşan ekibimiz, davalarını desteklemek için ihtiyaç duydukları kanıtları elde etmek için hukuk firmaları, hükümet organları, yerel konseyler, ticari işletmeler ve özel kişiler tarafından düzenli olarak tercih edilir ve bizimle delil desteği sağlamamız için bir anlaşma yaparlar.

Neden Özel Dedektif ile Anlaşmalı

Esasen, özel bir dedektif , diğer vatandaşlarla aynı haklara ve bilgiye erişime sahip normal bir vatandaştır, öyleyse neden bir dedektif ile anlaşma gereği duymalısınız?

Kaliteli bir dedektiflik bürosu organizasyonundan iyi eğitimli bir özel dedektif delil toplama süreçlerinde mükemmel sonuçlara ulaşabilir. Bunların yanında çevrimiçi bilgi arama konusunda ustadırlar ve soruşturma yapılan yerde, hedeflerini rahatsız etmeden izleme ve dinleme becerisine sahiptirler. İlgili taraflardan bağımsız oldukları için, bir dereceye kadar anonimliğe sahiptirler, bu da insanların kendilerini korumaları ve bir şeyleri iyileştirmeleri için onlara fırsat verme olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Avukatların üstesinden gelmeleri gereken ağır iş yükleri var, şirketlerin yönetecek işleri var ve özel kişilerin kendi hayatları ve dikkate almaları gereken işleri var. Ancak özel bir dedektifin davanıza odaklanacak zamanı, bilgisi ve yeteneği vardır. Ayrıca, polislerden veya genellikle sıkı zaman çizelgesi prosedürlerine sahip olan hukuk mesleğine kıyasla daha fazla özgürlükten yararlanırlar.

Gözetim ve Bilgi Toplama

Hemen hemen her soruşturma bir tür gözetleme içerir. Deneyimli dedektiflerden oluşan ekibimiz, bir ispat sürecinde veya mahkemede kabul edilebilir güçlü kanıtlar elde etmemizi sağlamak için geleneksel ve modern tekniklerin bir kombinasyonunu kullanır.

Bir dizi açık ve gizli kameraya erişimimiz var ve tüm kamera çekimlerimiz mahkemede kullanılmak üzere bir tarih ve saat damgasıyla birlikte geliyor. Bir aracın konumunu her zaman tam olarak belirleyebilen son teknoloji araç takip sistemlerini kullanıyoruz ve gerektiğinde fiziksel gözetim sağlıyoruz.

Dolunay özel dedektiflik bürosu olarak, bir davada çok önemli olabilecek tanıkları belirleme konusunda yetenekliyiz ve ayrıntılı ve kapsamlı tanık ifadeleri derleme konusunda uzmanız.

Mevcut tüm kanıtları topladıktan sonra, bunu her tür mahkemede ve tek bir mahkemede kullanılması kabul edilebilir açık, özlü ve kapsamlı bir raporda sunacağız. Gerektiğinde, bu delillere tanıklık etmek için bir mahkemeye de katılacağız.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00