Eş Takibi Neden Kullanılır?

Eşinizin veya sevgilinizin aldattığından şüphelenmek, bir ilişkide katlanılması en zor sorunlardan biridir. Canınızı yakabilecek olan sadece ihanet değildir – aldatanlar çoğu zaman başka konular hakkında da yalan söyler – yani daha sonra ilişkinin varlıkları konusunda zorlu bir kavgayla karşılaşabilirsiniz, çocuklarınız varsa velayet meselelerinden bahsetmeye bile gerek yok.

Aldatan bir eşle ilgili şüpheniz bir olaydan, bir yalandan veya sevdiğiniz kişinin davranışındaki bir değişiklikten kaynaklanabilir. Çoğu zaman, içgüdüleriniz size bir şeylerin tam olarak doğru olmadığını söyler. Eşinizden şüphe duymak hoş bir duygu değil kabul ediyoruz, ancak deneyimlerimize göre bu duygu genellikle bir sebepten dolayı oradadır. Bazı yaklaşımların yanlış olduğunu tespit edebilmek, insanların tarih boyunca hayatta kalmasını sağlayan evrimsel bir beceridir. Vakaların %95’inden fazlasında, genellikle dikkatli bir soruşturma çalışmasıyla, mevcut güçlü bir şüphenin doğruluğu kanıtlanır.

Öyleyse, aldatan eş davalarında şüphelerinizin doğru olup olmadığını teyit etmek ve şu ya da bu şekilde ilerlemenize izin vermek için ne tür bir soruşturma gereklidir?

Peki Ne Yapılması Gerekiyor?

Aldatan bir eş hakkında ne yapmanız gerektiğinden bahsetmeden önce, yapmamanız gerekenler hakkında konuşalım.

Şüphelendiğinizde, ilk yaptıklarınız eşinizi sorgulamak veya onunla yüzleşmek ve onu hata yapmakla suçlamaktır. Stratejik açıdan bakılacak olursa, bu davranışlar birer hatadır. Duygular söz konusu olduğunda, insanlar yalnızca bir veya iki adım ileriyi düşünürler ve eylemlerinin uzun vadeli sonuçlarını dikkate almazlar. Eşinizle yüzleşirseniz, şüpheli olduğunuzu bilir, bu yüzden sadakatsizliği kanıtlamak daha zor olacaktır. Bu gibi yöntemlere başvurmanız eşinizin davranışını değiştirecek, bu nedenle de yakalanmamak için önlemler alacak ve son derece dikkatli davranacaktır.

Eşiniz, ister aldatma ister başka bir konu olsun, yanlış bir eylemde bulunuyorsa, bu davranışı sürdürme konusunda rahat hissetmesini istiyoruz. Böylece ihtiyacınız olan kanıtı hızlı bir şekilde elde edebilir ve geleceğiniz hakkında bir karar verebilirsiniz. Ünlü stratejist Sun Tzu’nun dediği gibi, “Ona hazırlıksız bir yerde saldırın, beklenmedik bir yerde görünün.”

Bazı insanlar, sadakat konusunda endişeleriniz varsa, eşinize karşı açık ve dürüst olmanın en doğru yöntem olduğunu söyleyebilir. Bu yaklaşımdaki sorun, aldatanların daima yalan söyleyecek olmasıdır. Bu yalanların uzun yıllar boyunca sürdüğü vakalar gördük.

Araştırırsanız ve herhangi bir nedenle sorularınıza kesin cevaplar alamazsanız, konuyu daha sonra eşinizle tartışma fırsatı her zaman vardır. Ancak stratejik bir bakış açısıyla, bir tartışmayla başlamak akıllıca değildir.

Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?

Aldatan eş soruşturmasında şüpheleri güçlendiren ve soruşturma gereksinimi doğuran olası maddeler çoğu zaman şu şekildedir;

 • Tanıdık olmayan telefon görüşmelerinde ani artış

 • Telefon veya bilgisayar kullanımında açıklanamayan bir artış

 • Metin mesajlarını, gelen telefon çağrılarını, e-postaları silme

 • Yoğun geçen ve sık iş seyahatleri

 • Görünüm ve bakım alışkanlıklarında ani bir gelişme

 • Açıklanamayan, düzensiz davranışlar

 • Evden erken ayrılmak ve geç gelmek

 • İşyerinde aşırı fazla mesai yapma

 • Açıklanamayan harcamalar / giderlerin artması

 • Spor salonu aktivitelerinde artış

 • Kaçamak cevaplar verme veya aşırı tepkisellik

 • Sinirlilik veya çabuk öfkelenme

 • Sahip olduğunuz sezgileriniz

Eğer bunlardan bir kaçı veya daha fazlası konusunda varlığından eminim diyebiliyorsanız, eşinizle ilgili bir sadakat araştırması için zamanın geldiği konusunda kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Aldatan Eş Takibi

Aldatma kanıtı, Türkiye’deki yasal süreçleri hızlandıran bir yöntemdir. Bunun yanı sıra bir aldatma kanıtı iç huzurunuz için hayati öneme sahip olabilir. Ayrıca, eşinizin aldatma faaliyetlerinin diğer yüzünü görmeniz, aldatma ortağının kimliğinin belirlenmesi, ilerideki aile hukuku işlemleriyle ilgili yardımlar sağlayabilir. Bazı insanların sadakatsizlik kanıtı almasının bir başka nedeni de suçlu eşin, ilişkinin sona ermesinden kimin sorumlu olduğu konusunda aileye ve arkadaşlara yalan söyleyebilmesidir.

Yıllardır soruşturmalar yürütürken, sadece bir tür kanıtın iç huzura doğruca neden olabildiğini gördük, bu kanıt görsel kanıttır. Bir eşin başka bir kişiye karşı ilgi gösterdiği veya bir kişinin evine veya otel odasına girdiği video görüntüleri büyük etki yaratır. Şüpheli kişinin gerçekte ne olup bittiğini kendi gözleriyle görmesini sağlar.

Video ve görsel kayıtlar inkara tamamıyla kapalıdır. SMS mesajları, e-postalar, GPS verileri, söylentiler veya kulak misafiri yapılan konuşmalardan farklı olarak, görsel kanıtlar olanların tamamen objektif bir kaydıdır ve yoruma açık değildir. Bu kanıt elde edilirse, eşiniz artık size yalan söyleyemeyeceği için hayatınız üzerinde kontrol sahibi olacağınız gibi, kaybeden değil kazanan olarak kötü bir ilişkiden kurtulmuş da olursunuz. Bu alandaki uzmanların tavsiyelerini dinleyerek duygularınız, mali durumunuz ve çocuklarınızın geleceği üzerinde kontrolü yeniden kazanma şansına sahip olursunuz.

Gözetim Yöntemi

Gözetim, birçok soruşturma türünde inanılmaz derecede etkili bir araçtır ve eşlerin aldatma davalarında da çok önemlidir. Bir veya daha fazla araştırmacının, söz konusu kişiyi planlanan bir zamanda takip etmesini ve gözlemlemesini, sağduyulu görüntüler çekmesini ve gözlemlerini mümkün olduğunca belgelemesini içeren bir soruşturma tekniğidir. Gözetim yürüyerek, araç içinde, teknede veya başka bir yerde yapılabilir. Bir araştırmacı yeterli bildirimde bulunduğu sürece, gözetim herhangi bir zamanda herhangi bir yerde yapılabilir.

Kimse gelecekte ne olacağını kesin olarak öngöremezken, bir araştırmayı planlayıp, araştırmacının ilgili tüm bilgilere sahip olmasını sağlarsanız, mümkün olan en iyi sonucu alacağınızı söyleyebiliyoruz. İnsanlar genellikle eşleri onları aldatmaya başlamadan önce bir şeyler hissederler, bu nedenle herhangi bir şüphe duyduğunuz anda bir araştırmacı ile iletişime geçin, böylece davanızın nasıl ilerleyeceğini tartışabilirsiniz. 

Özel bir dedektifle temas kurmanın ve seçenekleriniz hakkında konuşmanın hiçbir maliyeti yoktur. Belirli bir fırsatla ilgili bir varsayımınız yoksa, deneyimlerimizden belirli zamanların diğerlerinden daha iyi olduğunu biliyoruz.

Türkiye’de Eş Takibi ve Özel Dedektiflik

Günümüz Türkiyesi’nde özel dedektiflik sektörü esasen pek yaygın değildir. Avrupa ülkelerinde olduğu kadar etkin ve bilinir de değildir. Özel dedektiflik sıklıkla eş takibi olarak algılanır, birçok alanda çalışma yapıldığını çoğu kimse bilmez. Genelde ihtiyacımız düşmedikçe arama motorlarını bu konular ile alakalı olarak kullanıma almıyoruz. Öyle ki özel dedektifliğin vermiş olduğu en önemli ve imtiyazlı hizmetlerden birinin eş takibi görevi olduğu söylenebilir.

Eş takibi kapsamında bu hizmet, hayatlarımızda başarılması mümkün olan en önemli faktörlerden biri olan evlilikte, şüpheci davranışların ardında ki başlıca gerçekleri ortaya çıkarmakta ve hatalı kararların önüne geçmektedir. Eğer eşlerden en az birinin aykırı davranışları nedeniyle sonu ayrılık ile bitecek bir evlilik söz konusuysa, adli mecralarda somut bilgi ve kanıt olmadan netice alabilmek mümkün olamamaktadır.

Eğer vakada delil yok ve suç varsa, ortada oldukça yorucu bir mahkeme süreci bulunmaktadır. Bu nedenle de mahkeme sonucunu iki üç yıl ve bir bu kadar da yargıtay aşamasını beklemekle yıllar kaybediliyor. İşte bu aşamada aslında özel dedektiflik faaliyetlerinin önemi ortaya çıkıyor.

Normal şartlarda haklı bir dava ile, en fazla üç dört celse de kolay bir şekilde kanıtlı bir güvenceyle sonuçlanabilecekken, bu sürenin uzaması her zaman delil yetersizliği nedeniyledir. Avrupa ülkeleri bilimsel araştırma konusunda uzman sertifikalar ve eğitimler almış özel dedektifleri tüm kriminal çalışmalarda kullanmakta ve çalışmalarında verim almaktadır. Türkiye’de ise 1994 yılında veto edilen özel dedektiflik yasası ile kendini yeni yeni duyurmuş olan bu meslek, özel sertifikalı şirketler tarafından yürütülmektedir.

Eş Takibi Çalışmalarımız

Dolunay Dedektiflik eş takibine yönelik yapılan çalışmalarda başarıyla sonuçlanan sayısız çalışmaya imzasını atmış olup, aynı şekilde çalışmalarını halen Türkiye’nin her bölgesinde 24 saat sürdürmektedir. Güçlü ekibi ve organize çalışmalarıyla planlı ve kapsamlı araştırmalar yapan özel dedektiflik büromuz, konulara ve vakalara objektif bir bakış ile yaklaşır, bu sayede tüm ayrıntıları en net haliyle görebilir.

Eş gözetimi kapsamında yürüteceğimiz çalışmaların sonucu her ne olursa olsun, aile mahremiyetine verdiğimiz değer ve kıymet sebebiyle gizli tutulacaktır. Eş takibi çalışmasında, aile ve toplum değerlerine dikkat edilerek çalışma yapılması, planlamaya yön verilmesi, çalışmanın doğallığı ve tutarlılığı açısından büyük önem arz edecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00