Evlilik Öncesi Araştırma Neden Gereklidir?

evlilik-öncesi-soruşturma-neden-gereklidir

Hayattaki diğer her yolculuk gibi evlilik de neşeli, maceralı, eğlence dolu, zorlu ve tabii ki yanınızda doğru bir eşiniz varsa ödüllendirici olabilir. İnsanların genellikle gerçek niyetlerini ve kimliklerini başkalarından sakladıkları bu çağda, hayat arkadaşınızı seçerken doğru bir seçim yapıp yapmadığınızı bilmek oldukça zor olabilir.

Bu nedenle, evlilik öncesi araştırma olası yaşam partnerinizin kimliğini doğrulamak için oldukça gereklidir. Evlilik öncesi soruşturma, müstakbel damat veya gelinin gerekli ayrıntılarını doğrulamayı amaçlayan bir soruşturma türüdür.

Evlilik öncesi bu tür bir araştırma, toplumumuzun değişen senaryosu nedeniyle bugünlerde bir zorunluluk haline geliyor.

Bununla birlikte, evlilik öncesi araştırma hizmeti için özel dedektif kullanmayı zaman ve para kaybı olarak düşünen aramızda hala bazı insanların olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Evlilik öncesi soruşturmanın gerekliliği konusunda ikna olmadıysanız, size evlilikten önce neden özel dedektifleri seçmeniz gerektiğini gösteren altı ana neden sunuyoruz: –

Önceki ilişkileri (varsa) bilmek için: –

Herkesin bir geçmişi vardır ama bir hayat arkadaşından kabul edemeyeceğiniz bazı şeyler vardır ve bu tür şeyleri evlendikten sonra öğrenirseniz gerçekten çok kötü ve acı verici olacaktır. “Geçmiş ilişkileri hakkında bilgi” bunlardan biriyle bağlantılı olarak gelir. Evlilik öncesi araştırma yoluyla, evleneceğiniz kişinin daha önce herhangi bir ilişkisi olup olmadığını veya hala herhangi bir aşk ilişkisine dahil olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bazıları, partnerlerine güvendikleri için bunun soruşturulmasına ihtiyaç duymadıklarını söyleyebilir, ancak tarafsız bir kaynaktan (özel bir dedektiflik bürosu gibi) onay almak zarar vermeyebilir. Müstakbel hayat arkadaşınızla ilgili her şey yolunda giderse, böyle bir soruşturma size ve seçiminize biraz daha fazla güven verecektir.

Çalışma durumu hakkında onay almak için: –

İyi bir işe sahip olmak, daha iyi bir yaşam için önemlidir, ancak kişinin istihdam durumu hakkında yalan söylemesi kesinlikle kabul edilemez. Evleneceğiniz kişinin karakteri gerçekten çok önemli ve hayat arkadaşınız olarak kesinlikle bir yalancı istemiyorsunuz, öyle değil mi?

Evlilik öncesi soruşturma yoluyla, muhtemel hayat arkadaşınızın istihdam durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sadece bu da değil, evlenmeye karar verdiğiniz kişiyi daha iyi anlayabilmeniz için iş adresini ve işyerindeki konumunu da doğrulayabilirsiniz.

Kimlik doğrulaması: –

Cep telefonlarınıza konuşmanızla komuta etme, birkaç tıklama ile dünyanın her yerinden en sevdiğiniz ürünleri alma, evinizden uluslararası arkadaşlarınızla görüntülü sohbet… evet! bu dijital çağ, arkadaşlarım. Teknolojideki ilerleme bize birçok fayda sağladı, ancak bazı dezavantajları da yok değil. Özellikle internet üzerinden hayat arkadaşınızı seçerken, internetteki her bir kişiye tamamen inanamazsınız.

Evet, bugün ki dijital çağda birçok insanın gerçek aşkı aramak için evlilik web sitelerini ve çeşitli eşleştirme uygulamalarını kullanmayı tercih ettiğini anlıyoruz ve eğer başka şeyler hakkında da doğru hissederse, sonunda o kişiyle evlenebilirler, ancak bazı yanlış insanlar olduğunu görmezden gelemezsiniz. Çevrimiçi toplulukta, başkalarını aldatmak için kimliklerini taklit edenler olduğunu duymuş olmalısınız – “Tüm bu pırıltılar altın değildir” ve bu, bu durumda kesinlikle doğrudur.

Temasınıza giren herkesten şüphelenemezsiniz, ancak evlilik gibi yakın bir ilişki kurmadan önce kesinlikle önleyici bir önlem almaya çalışabilirsiniz. Evet! Evlilik öncesi soruşturma, bahsettiğimiz önleyici tedbirdir. Evlilik öncesi soruşturma yoluyla, evleneceğiniz kişinin kimliğini doğrulayabilirsiniz çünkü güvende olmak üzgün olmaktan daha iyidir.

Alışkanlıklar: –

Hayat zaten bir kıvrımların ve dönüşlerin karışımıdır ve hayatınıza bir hayat arkadaşı almaya karar verirseniz, kendi kötü alışkanlıklarının tutsağı birini değil, mutluluğunuzu ve acıyı paylaşabilecek birini istediğinizden eminiz. Evlilik öncesi soruşturma, evlenmeye karar verdiğiniz kişi hakkında tam olarak bilgi sahibi olmanız için olası hayat partnerinizin alkolik, alışılmış uyuşturucu kullanıcısı veya sigara içen biri olup olmadığını bilmenize yardımcı olabilir.

Kişilik ve genel karakter özellikleri: –

“Güzellik gözleri çeker ama kişilik kalbi ele geçirir!” ve bu gerçekten derin bir ifade, sizce de öyle değil mi?

Kişilik, bir kişi hakkında neredeyse her şeyi belirler ve bu nedenle, bir yaşam partneri seçmeye gelince, hepimizin o alanda belirli beklentileri vardır. Bu dünyada her türden insan var. Bazıları utangaç, içe dönük, içine kapanıkken bazıları açık sözlü, arkadaş canlısı, dışa dönük ve bu özelliklerin sağlıklı bir kombinasyonu olan bazı diğerleri de var. Evlilik öncesi soruşturma, bu konuda olası hayat partneriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir.

Diğer önemli ayrıntılar: –

Sözlerinin gerçekle uyuşup uyuşmadığını teyit etmek için muhtemel hayat partneriniz hakkında bilinmesi gereken başka faktörler de vardır. Suç geçmişi, tıbbi geçmiş ve aile geçmişi, önceden doğrulanması gereken temel ayrıntılardan bazılarıdır. Evlilik öncesi araştırmayı kullanmak, tüm bu yönleri ele almanın iyi bir yoludur.

Bunlar evlilikten önce özel dedektif seçme ihtiyacını vurgulayan başlıca nedenlerden bazılarıydı. Sonunda şunu söylemek istiyoruz:

“Evlilik öncesi soruşturma, yalanların ve aldatmacanın başka bir kurbanı olmamanız için bir doğrulama yolundan başka bir şey değildir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir