Geçmiş Kontrolleri

Geçmiş kontrolü, işletmenizi ve çalışanlarınızı koruyan kritik bilgiler sağlar. Firmaları ihmalkar işe alımlardan koruyan ve işyerinde şiddet, hırsızlık, kesinti ve diğer sorunları azaltmaya yardımcı olan geçmiş kontrolleri yapıyoruz.

Geçmiş kontrollerimiz, adayın tespit edilmesine ve önceki mahkumiyet veya sabıka kaydına yardımcı olan gerçek bir soruşturmayı içerir. Önceki bir ceza mahkumiyetinin herhangi bir şekilde yanlış bir şekilde ifşa edilmesi de bir adayın seçilmemesi için temel oluşturabilir. Araştırmacıların, başvuranın son beş yıl içinde yaşadığı, çalıştığı veya okuduğu yeri araştırdığı geçmiş kontrolü durumunda kontrol edilmelidir.

Geçmiş Kontrolü Çeşitleri

Geçmiş kontrolü, özel dedektif için çok hayati bir kavramdır. Geçmiş kontrolü çeşitli amaçlar için olabilir. İstihdam için, evlilik için, iş ortağı için, sürücü seçiminiz ve evde tam zamanlı hizmetçi gibi yerli personelin atanması için yapılabilir. Ancak bahsedilen her bir geçmiş kontrolü türü için farklı gereksinimler vardır, çoğu zaman insanlar bize başvuruyor ve arka planın ayrıntılarına girmeden arka plan kontrolü yapmamızı istiyorlar ve bazen talebin arkasındaki amacı açıklamayı sevmiyorlar, çünkü tüm geçmiş kontrolü çalışmasının aynı olacağını düşünüyorlar.

İstihdam Özgeçmiş Taraması

İstihdam için yapılan geçmiş kontrolü ile bir adayın önceki işleri hakkında doğru bilgilerle, daha nitelikli adayları işe alabilirsiniz. Bir adayın işe alım öncesi kontrolü sırasında elde edilen diğer bilgiler arasında ayrılma zamanı, ayrılma nedeni ve yeniden işe alınma uygunluğu yer alabilir. Bu çalışan tarama hizmeti, kurumun akreditasyon durumunu, başlangıç ​​tarihini, bitiş tarihini, ana dal ve dereceyi doğrular. Eğitim kontrolü olmadan istihdam geçmişinin kontrolünün bir değeri yoktur, bu nedenle akademik sertifika doğrulamasını, iş profili kimlik doğrulamasını bulmak zorunludur.

Fiziksel Yer Doğrulama

Kontrolleri yapan özel araştırmacılarımız, deneğin rastgele hareket ettiği tüm adresleri fiziksel olarak ziyaret ederler. Etkinlik takibi, şüphelinin farklı yerlerde varlığını destekleyen resim ve videoları ortaya çıkarır. Bu, gizlenmiş olan şüpheli ile ilgili tüm bilgileri ortaya çıkarır. Adayın güvenilirliği konusunda gizli doğrulama yapıyoruz. Bu, sabıka kaydı olmayan ancak şiddet eğilimi olan adayların onaylanmasına yardımcı olur. Tüm geçmiş kontrollerinin önemli bir bileşeni analiz edilmelidir. Bazı şirketler maliyet kesintilerinden tasarruf etmekten kaçınsa da, bunu bir bireyin her yönünü kapsayacak şekilde fiziksel olarak takip etmek için yaptığımız her geçmiş kontrolünde tavsiye ediyoruz.

Suç Geçmişi Kontrolü

Suç geçmişi kontrolü, bir kişinin kabahatler, ağır suçlar, mahkumiyetler, bekleyen tutuklama emirleri, tutuklama sicilleri ve hırsızlık, şiddet eylemleri ve cinsel suçlar gibi belirli suçlar gibi cezai suçlarını ortaya çıkaracaktır. Bir kişinin sabıka geçmişine yönelik bir soruşturma, çeşitli nedenlerle yapılır.

Finansal Arka Plan Kontrolü

Finansal arka plan kontrolü, temelde finansal dolandırıcılık ve kişisel kazanç amacıyla finansal işlemleri içeren kasıtlı sahtekarlık eylemi olarak da tanımlanabilir. Şirket içinde bir mali dolandırıcılık meydana geldiğinde, şirketin finansmanı ile ilgilenen çalışanlar, tüm iç mekan bilgilerine sahip kilit çalışanlar olarak muamele görürler. Bu çalışan grubu, yönetimin en güvenilir çalışanlarıdır, bu nedenle herhangi bir finansal dolandırıcılık meydana geldiğinde, genellikle yönetim, çok fazla şey bildikleri için onlarla yüzleşmekten kaçınır. Dolunay Dedektiflik Bürosu genellikle suçluları tespit etmek için farklı durumlar için farklı metodolojiyi kullanırken müşterilerinin güvenliklerinde açık oluşmasını önler.

İlişki Geçmişi Kontrolü

Alanında uzman araştırma çalışanları, bir bireyin ilişki durumu için eksiksiz, gerçek ve tamamen tarafsız bir rapor sunar. Müşteriler, hedef sosyal yaşam ve hoşgörülü (fiziksel ve duygusal) bağlılık hakkında somut bilgiler elde etmek için evlilik öncesi araştırma amacıyla bize başvururlar. Soruşturma ekibi ayrıca ilişkinin sayısını, önceki ilişkiyi, aşk ilişkisini veya herhangi bir taahhüdün sayısını da bulur.

Aile Geçmişi Kontrolü

Geçmiş kontrolü, sosyal itibar kontrolü, mali durum, gelin ve damadın karakteri, alışkanlıklar, doğa, eğitim, tıbbi geçmiş veya kişinin içindeki diğer şüpheli konuları içeren bir aile geçmişi araştırması yürütür. Bazen, özellikle ikinci evlilik durumunda özel gereksinimler vardır.

Dolunay Dedektiflik Bürosu, özüne kadar profesyonel ve sonuç odaklıdır. “Kalite”, şiddetle üzerinde durduğumuz arka plan kontrolünün temelidir. Bize göre miktar, çalışma metodolojimizde önemsiz bir rol oynar. Şirketimizde, miktarın gelir getirebileceği ve refahı artırabileceği, ancak iş tatmini ve öz saygıdan yoksun kaldığı ve her zaman müşteri memnuniyetinin mahrum kaldığı hissedilmektedir.

Dolunay Dedektiflik Bürosu, tüm metropollerde bağlı kuruluşlar ve iştirakler ile kendi alanında ülkenin önde gelen oyuncularından biri haline geldi – artık hesaba katılması gereken bir isimiz. Verilen göreve en pragmatik ve profesyonel yaklaşımı sürdürüyor ve aynı zamanda müşteriler için kişisel bir yaklaşım geliştiriyoruz. Gözetim ve gözlemlerimiz her zaman fırtınalı testlere dayanabilecek özlü, ikna edici, açık, kesin ve ayrıntılı bir raporla birleştirilir. Bu, pazardaki en güvenilir ve emniyetli kuruluş olarak konumumuzu güçlendirmemize yardımcı oldu.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00