Genel Takip Gözetim

Genel Takip Gözetleme Nedir?

Genel Takip gözetleme, gözetim kameraları, havadan gözetim, profil oluşturma, sosyal ağ analizi, bilgisayar gözetimi ve tabii ki gözetleme yapan insan eylemcileri ifade edebilir. Terim oldukça belirsiz ve aynı zamanda çok belirsiz olduğu için oldukça geniş olabilir.

Bu nedenle, Dolunay Dedektiflik tarafından istihdam edilenler gibi bireyler, size – müşterilerimize – en iyi ve en başarılı hizmetleri sunabilmek için çok sayıda farklı alanda oldukça eğitimli ve deneyimlidir.

Genel Takip Gözetimin Önemi Nedir?

Genel Takip gözetim, araştırma çalışmalarının özüdür. Tüm soruşturmaların temel taşıdır. Her şeyden önce, her durumda bir zorunluluktur ve bu nedenle, profesyonel olarak sınıflandırılan tüm özel araştırmacıların örnek teşkil edecek ve başarılı bir gözetim gerçekleştirebilmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm Özel dedektiflik ve araştırma hizmetleri çalışanlarının, yaptıkları tüm işlerin olabildiğince başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için gözetim sanatında yetenekli olduğundan emin olabilirsiniz.

Genel Takip Gözetleme Nasıl Yapılır

Tabii ki, hala merak ediyorsunuz: Genel takip, gözetleme nedir? Gözetim, bilgi toplamaktır. Daha spesifik olarak, çoğu zaman kişilerin hareketleri ve eylemleri hakkında bilgi edinmek ve bazen rutinler oluşturmak için kullanılır. Bu, bir dizi farklı teknoloji kullanılarak birkaç yolla yapılabilir.

Çoğunlukla gözetim, özel araştırmacının becerisine dayalı bir iştir; bireyi gözlemek ve eylemlerini, hareketlerini ve alışkanlıklarını gözlemlemek özel araştırmacıların görevidir. Bazen bu, bireysel hedefi takip etmelerini veya hareketli bir şekilde gözetlemelerini gerektirir. Diğer zamanlarda, özel araştırmacılar, araştırmaya çalıştıkları bireylerin eylemlerini, hareketlerini ve alışkanlıklarını belgelemek veya bunlarla ilgili bilgi edinmek için çeşitli teknolojileri kullanmak zorunda kalacaklar.

Genel Takip, Gözetleme Neden Gereklidir

Neden genel takibe, gözetlemeye ihtiyacınız var? Gözetim tamamen bilgi edinmekle ilgilidir, kendiniz için, başkası için veya başkası hakkında. Özel soruşturma-araştırma servislerine getirilen neredeyse tüm vakalarda, müşterilerin eksik olduğu en önemli ayrıntı bilgidir. Bu bilgiyi elde etmenin yolu gözetimdir. Bireylerin hareketlerini ve eylemlerini izleyerek ve sorular sorarak basit – Kimlerle buluşuyorlar? Onlar ne diyorlar? Nereye gidiyorlar? Ne yapıyorlar? – müşteri ile çalışan, bilgi tabanlarını birleştiren özel araştırmacılar, müşterilere, becerilerin gözetim teknolojisi olmadan başka türlü farkında olmayacakları bilgileri öğrenme fırsatı sağlayabilecekler.

Takip, Gözetim yoluyla toplanan tüm kanıt ve bilgiler, müşterilere çeşitli farklı durumlarda yardımcı olacaktır. Yurtiçi, kişisel ve iş temelli vakaların tümü, gözetim yoluyla elde edilebilecek bilgi ve kanıtlarla çözülebilir (veya en azından yardım edilebilir). Elde edilen bilgilerle, daha iyi etkileyebilir, yönlendirebilir, koruyabilir veya yönetebilirsiniz – gözetimin sonucu, bilgi ile ne yapıldığına bağlıdır.

Genel Takip Hizmetinde İzlenecek Yol

Dolayısıyla, genel takip, gözetlemenin önemini anladıktan sonra, muhtemelen gözetiminizin doğru, profesyonelce ve her şeyden önce gizlice yapılmasını istediğinizi fark etmeye başlıyorsunuz. Dolunay Dedektiflik size tüm bunları ve daha fazlasını sağlayabilecek – işi sizin için yapabilecek ve işi iyi yapabilecek yetenekli, profesyonel özel araştırmacılar sağlayabilecekler.

Sürveyansla (gözetimle) ilgilenen çoğu kişi için, tek başına gözetlemeye çalışmak iyi bir fikir değildir. Teknoloji ve deneyim yanınızda değil; eğitimli bir profesyonel değilsiniz. Dahası, yasaya ve yasanın sınırları dahilinde ne tür gözetime izin verildiğine o kadar aşina değilsiniz. Özel bir araştırma firması hem bu konuda donanımlı olacak, hem bilgi sahibi hem de bir profesyonel, bu nedenle tercihlerinizin sonucun nasıl olacağını belirleyeceğini söyleyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00