Neden Biz?

Bir süre düşündükten sonra, bir özel dedektiflik bürosunun tavsiyesine başvurdunuz, çünkü çözülmesi gereken bir sorununuz veya bilinçli bir karar vermenizi sağlamak için edinmeniz gereken bilgiler var. Özel dedektif seçiminiz, diğer herhangi bir profesyonellik gerektiren konuda olduğu gibi, özenle yapılmalıdır.

Web sitemize bir internet aramasından geldiyseniz, Dolunay Dedektiflik muhtemelen karşılaştığınız tek özel dedektiflik şirketi olmayacaktır. Hizmetlerin fiyatı, kalitesi, azmi ve profesyonelliği açısından hepimiz aynı değiliz.

Firmamız faaliyetlerine başlarken, ileri güvenilirlik, üst düzey profesyonellik ve sorumlulukları üstlenme de yeterlilik gibi pek çok kalite anlayışı prensibiyle bir araya getirilerek kuruldu.

Geçmiş yıllara uzanan sayısız deneyim ve birikimimiz sayesinde, sektörde kurulduğumuz ilk günden bu yana en üst düzey profesyonellik gayesinden hiç ayrılmadık.

DD‘de özel dedektiflik, araştırma, güvenlik ve danışmanlık alanlarında tam donanımlı hizmet setleriyle birlikte çalışmalarımızı sürdürürken, müşterilerimizin yenilikçi bir dedektiflik deneyimi yaşamalarına olanak sağlarız.

Hizmet Sürecimiz

Hizmetlerimizi içinde bulunduğumuz zaman itibariyle İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinde ve ilinde saat ve gün ayrımı olmadan sürdürmekteyiz.  Sorunlarınızı çözerken aynı zamanda bir başka sorunla karşılaşmayın diye de önlemler alıyoruz.

Bir dedektiflik firmasının en önemli ve olmazsa olmaz prensibinin güvenilirlik olması gerektiğini anlıyoruz. Bireysel ve kurumsal hizmetlerimiz sürecinde edindiğimiz hiç bir bilgiyi tarafınız dışında başka hiç kimseyle paylaşmayacağız. Çalışmalarımız sırasında toplanan tüm bilgileri tarafınıza aktaracağız ve ardından bütünüyle ortadan kaldırılacağız.

Sadece vizyona odaklanmayan kuruluş amacımız, bunun yanında  misyonun da önemini göz önüne alarak odağı haline getirir. Günü kurtarmak veya bir dönemi kabul edilebilir düzeylerde sona erdirmek Dolunay Dedektiflik bürosuna göre bir durum değil. Biz daha çok sonraki aşamaya ve sonraki sorunlara da işimizde sık sık yer açıyoruz. Oldu bittilere karşı da mesafeli kalıyoruz.

Dolunay Dedektiflik her durumda her an hazırlıklı olmak suretiyle üstlendiği tüm işlerde somut sonuçlara ulaşmayı amaçlar. Sorunlarınızın nasıl bir çözüme ihtiyacı olduğunu az çok tahmin edebiliyor olduğunuzu biliyoruz. Çalışmalarımız sırasında tam olarak beklentilerinize yönelik sonuçlara odaklanacağız ve gereksiz harcanan zaman kaybına son vereceğiz.

Dolunay Dedektiflik, tüm konularda sorun ne olursa olsun kapsamlı bir planlama yapacak, eyleme geçecek ve sonuca en doğru haliyle ulaşmayı kendine tek bir hedef olarak belirleyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00