Kayıp Şahıs Araştırma

Kayıp Bulma Çalışmaları

Kayıp bulma amaçlı bir kişiyi arıyor veya izini sürmeye mi çalışıyorsunuz. Belki de uzun süredir kayıp bir akraba? Temastan kopan bir arkadaş mı arıyorsunuz? Bir tanık veya borçlu mu arıyorsunuz?

İnsanlar, bir aile üyesinden ya da temasını kaybetmiş bir arkadaştan kasıtlı olarak ortadan kaybolan ve gizli kalmak isteyen birine kadar çeşitli nedenlerle başkalarını arıyorlar.

Kayıp bir kişiyi kendi başınıza takip etmek çok stresli bir dönem olabilir ve uzun, amansız bir görev gibi gelebilir. Dolunay Dedektiflik, modern soruşturma için mevcut olan tüm güncel araçlara sahip, aramanızda size yardımcı olacak becerilere ve uzmanlığa sahip oldukça deneyimli bir özel dedektif ekibimiz var.

Kayıp bulma dedektiflik büromuz tarafından verilen hizmetler içinde yer almaktadır. Konu hakkında deneyimli özel dedektif kadromuz ile pek çok kez hizmet vermiş olduğumuz, başarı oranımızın oldukça yüksek olduğu hizmetlerimizden biridir. Kayıp kişi bulma çalışmaları en zor araştırma türlerinden biri olup, uzman dedektifler tarafından yapılmadığı zaman başarılı sonuca varamama ihtimali yüksek olacaktır.

Dolunay Dedektiflik kayıp olan bir kişiyi bulmanıza yardımcı olabilir. Sevilen biri ortadan kaybolduğunda, derin bir duygusal durum ortaya çıkar. Verimli ve etkili yöntemlerimiz sayesinde hızlı bir şekilde olumlu sonuçlara ulaşacağız. Kapsamlı dedektif ağımız, kayıp bir kişinin izini sürmenize yardımcı olabilir.

Kayıp bulma da kişinin mali nedenleri varsa, Dolunay Dedektiflik hizmetlerine başvurabilirsiniz. Böyle bir durumda kararlı ve etkin hareket edeceğiz. Bir izi ortaya çıkarmak için mevcut tüm kaynakları kullanarak dijital bir araştırma süreciyle başlıyoruz. Ardından dinamik bir saha araştırması başlatıyoruz. Herkes günlük hayatında iz bırakır.

İstemsiz ve Gönüllü Kayıp

Kayıp bulma alanında dedektiflerimiz istemsiz veya gönüllü olarak kaybolan kişilerin izini sürmek konusunda uzmanlaşmıştır. Yüksek borçlardan veya nafaka yükümlülüklerinden kaçan, sadece bulunmak istemeyen insanlarla sorunlar olabilir.

Dolunay Dedektiflik hizmetleri, bir kişinin nerede olduğunu profesyonel bir şekilde keşfetme uzmanlığına ve kararlılığına sahiptir. Bu uzmanlığımız sayesinde kayıp bulma konulu tüm hizmetlerimizi en iyi şartlarda ve en iyi sonuçlarda sağlayacağız.

Gönüllü Kayıp Bulma

Bu kişiler genelde bir yerlere karşı sorumlulukları, borçları veya yerine getirmesi gereken hizmetleri olması nedeniyle bulundukları yerden başka bir yerde yaşamayı seçerler. Bunun başlıca nedeni yerine getirme zorunluluğu olan durumlarda kendini bu zorunluluktan uzaklaştırmak istemesidir. Dolunay Dedektiflik olarak bu kişileri dijital çevre, yakın çevre, uzak çevre ve mevcut çevre ekseninde analiz ediyoruz. Bu analiz bize kişinin kaybolma nedenlerini ve kaybolma zamanını bildirmektedir. Gönüllü kayıp konumunda olan kişilere ulaşmakta sorunlar yaşıyor veya sorunlar yaşadığınızı düşünüyorsanız profesyonel hizmet alma sizin için son derece yararlı olabilir.

İstemsiz Kayıp Bulma

Kayıp bulma konusunun ikinci bir önemli odak noktası, istemeden kaybolan kişilerin izini sürmektir. Polis ve adalet departmanı suç belirtilerinin olmaması nedeniyle yeterince zaman veya çaba harcamayabilirken, insanlar düzenli olarak ortadan kayboluyor. Bununla birlikte, zaman ve hızlı eylem son derece önemlidir ve devlet kurumları genellikle yavaş çalıştığından, birçok kişi sevdiklerini bulmak için destek almak için aktif arama hizmetlerine yönelir. Tercih edilen özel dedektiflik hizmetleri işinde uzman ve yetenekleri yeterli olduğundan emin olunduğunda, yapılan çalışmalar genel anlamda olumlu bir sonuca ulaşabilir. Dolunay Dedektiflik uzmanlarıyla, tanıkları dinleyerek, önemli alanları inceleyerek ve kanıtların izini sürerek, çoğu kez kayıp kişinin izini bulabilir.

Kayıp Kişilerin Bilinen Durumları

Kaybolan kişiler onları arayan kişiler tarafından genelde tanınan ve bilinen  kişilerdir. Bu nedenle de genelde araştırma sırasında bazı bilinir bilgileri talep edilebilir.

 • Adı Soyadı;

 • Kişinin doğum tarihi;

 • Kayıtlarda mevcut ikamet yeri;

 • Kayıp olma tarihi;

 • Bilinen son konumu;

 • Gözetlendiği yerler;

 • Duygusal durumu, hastalığın karakteri (varsa);

 • İletişimi, hobileri, aktiviteleri;

 • Başkalarıyla ilişkileri;

 • Görünüm (biyometrik veriler);

 • Bireysel özellikler (doğum lekeleri, dövmeler, yara izleri vb.);

 • Kayıp kişiye ait olabilecek giyim eşyaları;

 • Fotoğrafı;

Kayıp Bulma Konusuyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

En yakınımızda ki kişiden tutalım da, daha önce hiç görüşmediğimiz ve tanımadığımız kişilerle bir gün bir nedenden dolayı görüşmemiz gerekebilir. Bu durumda kişi kayıp durumundaysa ve haber alınamıyorsa yapılması gereken ilk iş şayet lüzum duyuluyorsa, kayıp kişinin adli birimlere bildirilmesi olup (bu bildirim genelde istemsiz kayıpları kapsar, şahsi ilişkiler adına başvurular genelde dikkate alınmaz) ikincisi ise imkanlar beraberinde bilinen çevrenin kontrolü olmalıdır. Eğer her iki durumda da bir sonuca varamadıysanız bu esnada özel bir dedektif bakmanız sizin için olmazsa olmaz gereklilik haline gelecektir.

Özel dedektif alanında bir çok kişinin ve kurumun bulunduğu dedektiflik mecrası, dedektifin özenle seçilmesini kaçınılmaz kılmıştır. Çoğu zaman dedektif kendi birikimleri ve araştırma yeteneği sayesinde olayları aydınlatabilir. Unutmamak gerekir ki dedektiflik kişinin öz yetenekleri arasında yer alması gereken bir unsurdur. Kişinin burada geçmişi ve öğrenim durumu da önemli olsa, bunlardan daha önce gelecek olan gereklilik kişinin bu işe uygun ve yatkın olup olmadığıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00