Kurumsal Araştırma

Kurumsal Araştırma

Kurumsal araştırma, soruşturma iş dünyasıyla nasıl bağlantılı?

Kabul edelim, iş dünyası dağınık, rekabetçi bir yer olabilir. Rakiplerin önüne geçmeye çalışırken, rakipler de önünüze geçmeye çalışıyor. İş dünyasında, biraz bilgi uzun bir yol kat edebilir ve özel soruşturma burada devreye girebilir.

İş dünyasında kurumsal araştırma, soruşturma hizmetlerinden yararlanmak, özel soruşturma yoluyla elde edilen bilgiler yoluyla iş beklentilerini ve başarıyı ilerletmenin bir yöntemidir.

Birçok insan için kurumsal araştırma, soruşturma, çalışanların gözetimi anlamına gelir. Yönetici veya bir grup yöneticiden biri olarak, çalışanlarınızın dikkatleri dağılmadan veya gereksiz kesintiler olmaksızın görevde kalmasını, işlerini yapmasını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmasını sağlamak istersiniz. Çalışanların gözetimi, bu hayali gerçeğe dönüştürmenin en kolay yoludur ve birçok şirket için çalışanların gözetlenmesi bir numaralı endişe kaynağı haline gelmiştir.

Kurumsal araştırma, soruşturma, elbette kameralara ve güvenlik önlemlerine de atıfta bulunabilir. İşletmeler, varlıklarını koruyabilmek ister – bu varlıklar ister fiziksel mülk, ister iş sitelerinde depolanan dosyalarda bulunan bilgiler olsun, önemli değil. Günümüzde birçok insan gözetleme derken, gözetleme veya güvenlik kameraları hakkında düşünüyorlar. Aslında, “Kurumsal araştırma, soruşturma nedir?” Sorusunu sorgulayan herhangi bir soruya en genel olarak kullanılan yanıt, çok sayıda öneri ve güvenlik seçeneklerinin açıklaması olacaktır.

Son olarak, kurumsal araştırma, soruşturma, işletme sahipliği, işletme varlıkları, bir işletmenin mali durumu ile ilgili bilgilerin toplanmasını içeren soruşturmalara ve belirli bir işletmenin diğer birçok yönüyle ilgili diğer birçok bilgiyi elde etmek için yürütülen soruşturmalara da atıfta bulunabilir. . Bazı özel araştırmacılar veya araştırma firmaları, sizinle ve iş ortaklarınızla birlikte bilgileri gözden geçirecek ve şirketinizin hedeflerini ilerletmenize veya rakiplerinizin önüne geçmenize olanak sağlayacak bir plan oluşturmanıza yardımcı olacak analitik hizmetler sağlayacaktır. Elbette, bilgilerinizi aldıktan sonra özel soruşturma hizmetlerini dahil etmek gerekli değildir. Elde edilen bilgilerle ne yapacağınız tamamen size bağlıdır.

Kurumsal Araştırma Neden Gereklidir

Kurumsal araştırma, soruşturma birçok şeye işaret edebilir. Çalışanların gözetimi, fiziksel öncülün gözetimi, bilginin gözetimi, rakipler, finans – hakkında bilgiye ihtiyacınız olan hemen hemen her şey olabilir! Bu, özel bir araştırmacının veya özel bir araştırma firmasının size en çok yardımcı olabileceği üçüncü gözetim türüdür. Çalışanların gözetimi ve fiziksel öncül genellikle kolaylıkla kendi başınıza yönetilir, ancak daha geniş, daha kapsamlı araştırmalar genellikle bir profesyonelin yardımını gerektirir. Dolunay Dedektiflik gibi bir araştırma servisinin size yardımcı olabileceği yer burasıdır. Alanında uzmanlarla çalışmanın her zaman prensiplerinizin başında gelmesinde fayda vardır.

Dolunay Dedektiflik, kurumsal araştırma, soruşturma konusunda ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulmanıza, toplamanıza ve analiz etmenize yardımcı olabilecek yüksek eğitimli, son derece profesyonel ve son derece bilgili özel araştırmacılar sunabilecektir. 

Dolunay Dedektiflik sizi, işletmeniz ve iş ihtiyaçlarınız hakkında uygulanabilir bir çalışma bilgisine sahip özel bir araştırmacı ile eşleştirebilecek. Sonuçta, tüm işletmeler birbirine benzemez ve tüm işletmelerin aynı bilgilere ihtiyacı yoktur. 

Dolunay Dedektiflik, size, yani müşteriye yönelik soruşturma hizmetlerinde uzmanlaşacaktır. Size ve işinize saygılı ve onurlu bir şekilde davranılacak ve yürütülen herhangi bir soruşturmanın önerilen sonuçlarını bekleyebileceksiniz. 

En önemlisi, Dolunay Dedektiflik mümkün olduğu kadar gizlice çalışabilecektir. Daha önce söylendiği gibi iş dünyası dağınık, gizli bir yerdir; rakiplerinizin kulaklarına ulaşan kalitesiz bir özel soruşturmanın bilgisini istemezsiniz. Bir profesyonelle çalışmak en doğru ve yerinde bir seçim olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00