Modern Teknolojinin Etkileri

modern-teknoloji-özel-dedektiflik-

Görünüşe göre teknoloji, günümüz hayatını her yönünü ele geçirmiş, insanlar akla gelebilecek hemen hemen her görevi cep telefonlarının veya tablet bilgisayarlarının sağladığı kolaylıklar sayesinde hızlıca gerçekleştirebiliyorlar. En son iPhone, iPad ve kullanımda bulunan diğer tüm internet tabanlı teknolojiler, bir sürümden diğerine evrim geçirirken sınırları yok ve durdurulamayacaklar gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bu teknolojik egemenlik çağının toplum üzerinde olumsuz bir yanı var, ortaklar, işverenler ve arkadaşlar arasında büyük şüpheler uyandırabiliyor. Biraz düşünün, çok fazla sayıda uygulama mevcut konumunuz hakkında insanları bilgilendirmek istiyor ve ayrıca başka bir bilgisayardan veya bir iPhone’a bağlı iPad’den kaybolması durumunda bulunmasını sağlamak için telefonlarda yerleşik bir yazılım var. Bu konumlardan birine bir miktar uğraşla ulaşılabilir, bir sorunla karşı karşıyasınız ve bulunmamanız gerekiyor, ya izin verilen konumlar? hepsi sizi izliyor.

Tüm bunların yanı sıra, Dolunay Dedektiflik, konum bildirimlerinin gerçekten doğru olup olmadığını araştırmak ve söz konusu kişinin gerçekten şüpheli bir şekilde hareket edip etmediğini öğrenmek isteyen ortakları, işverenleri ve arkadaşları tarafından akıllı telefonlarının konumlarını doğrulamak talepli sorgular bize daha sık gelmeye başladı.

Senaryolar genellikle onların tek bir konumda sabit kaldıklarını söylerken, ancak Facebook konum durumları veya paylaşılan iPhone uygulama konumları tamamen farklı sözler söyleyen (yalan) çalışanları içerir. Başka bir düzenli sorgulama talebi, eşlerinin konumuyla ilgili benzer sabit bildirimler gören ancak o sırada başka bir yerde oldukları söylenen eşler nedeniyle geliyor.

Bu uygulamalardan bazıları yerleşik seçenekler sunduğundan, herkes her ne kadar konumunu kimlerle paylaştığının farkında olmasa da, konum ayarları bir akıllı telefonun ayarlarında bulunabilir ve dokunmatik ekran seçeneğindeki bir düğmeye basılarak kapatılabilir. Dolunay Dedektiflik, yanlış olan ve konumlarını gizlemek isteyen insanların eylemlerine göz yummuyor, ancak bildiğimiz gibi teknolojinin sorunları olduğunu ve yanlış verileri bildirebileceğini biliyoruz. Bir çalışan, eş veya çocuk bu konuda bir davranış benimseyebilir ve gün içerisinde veya bir kaç günlüğüne size bildirdiği konum dışında bir konumda bulunabilir. Böyle durumlarda dikkatli bir araştırmayla büyük ölçüde doğru konum verilerine ulaşmak mümkün olabilir ve doğruyu öğrenmenizi sağlayabilmek.

Herhangi bir çalışanın veya eşin belirli zamanlarda konumu hakkında yalan söylediğinden şüphe duyuyorsanız, öyle veya böyle gerçeği ortaya çıkarmak için gizlice DD‘de bir dizi gözetim araştırmaları yapabilir. Eşinizin veya çalışanınızın doğruyu söylediğini ya da gerçekten yalan söylediğini bilmek paha biçilmez olmalı, tüm bu bilgiler için önemli bazı teknikleri benimseyip doğruların yalanlardan ayrılmasını sağlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir