Öğrenci Takibi Gözetimi

Öğrenci Takibi Neden Yapılır?

Öğrenci takibi geçen her gün artan çocuk suç oranlarına ve suçun kaynağına odaklanır. Çocuk, öğrenci suçları konusunda daha fazla ve çeşitli olması nedeniyle özel dedektiflik öğrenci takibi hizmet biriminin doğması gerekmiştir.

Her ebeveyn ilk olarak çocuğunun güvende olup, düzen içinde ve adil bir yaşam sürmesini ister. Bazen tüm şartlar sağlanmış olmasına rağmen bu dilekler gerçekleşmez ve bir takım kişiler, çevreler ve organizasyonlar buna engel olurlar. Anne-baba olarak her ebeveyn çocuğu konusunda kuşkulanmakta ve bilmek istediklerini bilmekte haklıdırlar. Bu gerekçeyle bakıldığında bir batağa doğru ilerleyen bir çocuğun önüne geçilip güvenli bölgeye alınmadıkça kötü son kaçınılmaz olacaktır.

Öğrenci takibi son zamanlarda ailelerin ihtiyaç duyduğu, çocuklarının geleceklerinden kaygılandıkları temel odak halini almıştır. Tüm çocuklar özlerinde temizdirler, ancak bazen bazı kimselerce bu öz değiştirilmeye çalışılır. Bu kimselerin değişim arzusunun önüne geçmek, kötü alışkanlıklarından alıkoymak ve yapılması gereken neyse onu yapmak bu alanda daima öncelikli amacımız olacaktır.

Öğrenci Takibi Nasıl Yapılır?

Öğrenci takibi bir haftalık süre içerisinde gerçekleşmekte olan takip, inceleme ve araştırmayla yapılmaktadır.

Öğrenci takibi araştırmaları kapsamında okul çevresi, arkadaşları, varsa madde bağımlılıkları kapsamlıca incelenir. Dolaştıkları ve bulundukları mekanlar kimlerle ve nerelerde en çok vakit geçirdikleri tespit edilmekte olup, sizlere gerek yazılı gerekse de görsel olarak sunulmaktadır. Öğrenci takibi öğrencinin özel hayatı ile ilgili merak edilen tüm konuları aydınlanmasını sağlar. Bu sayede ebeveynlerimiz çocuklarının içinde bulundukları olumsuz bir durum olmasına karşı önlemler alabilirler ve duruma son verebilirler.

Öğrenci Takibinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci takibi özel dedektiflik hizmetlerimiz tarafından konuyla alakalı bir takım kurallar ile birlikte hassasiyet gösterilen ayrıntılar söz konusudur. Takip edilmesi istenilen öğrencinin ailesi akrabaları başta olmak üzere, her biriyle ayrıntılı olarak konuşularak haklarında detaylı olarak bilgi toplamak suretiyle gerçekleştirilen öğrencinin günlük yaşantısında neler yaptığını takip ederek, casus yazılımlardan da faydalanarak telefonunu dinleyip gerçekleştirilen bir çalışmadır. Öğrenci takibi diğer tüm özel dedektiflik hizmetleri gibi gizliliğin esas alındığı sözleşme ile gerçekleştirilen, üçüncü şahıslara asla bilgi aktarılamayan bir çalışmadır.

Öğrencilerde madde bağımlılığı oranları öğrenci takibi yapılan araştırmalara göre maalesef ki her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Madde bağımlılığı okul çağındaki çocukları da kurban etmiştir öğrenci takibi araştırmalarımızda son yıllarda en çok karşılaştığımız konulardan bir tanesi ailelerin çocuklarıyla ilgili şüphelerinin büyük bir çoğunluğunun madde bağımlılığından kaynaklandığı bunların sigara uyuşturucu ve alkol gibi maddeler olduğudur. Hatta ilkokul çağındaki çocukların bile artık bu maddeleri kullandığı yönünde olmuştur.

Öğrenci Takibinin Önemi

Öğrenci takibi ilk olarak ebeveynlerin yapması gereken bir eylem olmak üzere, ebeveynler çocuklarına karşı nasıl bir yaklaşımda olurlarsa çocukları da onlara karşı o şekilde yaklaşacaktır. Bu nedenden dolayı onun sırlarını öğrenmek istediğinizde mutlaka ona karşı anlayışlı olduğunuzu ve anlayışlı kalacağınızı ona hissettirmelisiniz.

Unutmayın ki her ne kadar ipler sizin eliniz de olsa bile çocuğunuza karşı bunu çok fazla belirgin hale getirmemelisiniz. Çocuğunuzun üzerinde aşırı baskı kurmamanız gerekmektedir. Elbette bu da ipleri çocuğunuzun eline vereceğiniz ve kendinizi ona idare ettireceğiniz anlamına gelmemektedir.

Öğrenci ve çocuk takibi çalışmalarımızla sizlere çocuğunuzla ilgili bilmediğiniz her bilgiyi en ince ayrıntısına kadar aktarmakta ve ne yapmanız gerekenleri tarafınıza aktarmaktayız. Elde edilen belgeler ve bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz çocuğunuzla iletişiminiz daha güçlü olacaktır. Unutmayın, takip sizin sabır ve sağduyunuzla başlar, bizim size hizmetlerimizle hız kazanır ve sizin anlayışınızla sonuca ulaşır.

Madde Bağımlılığıyla Mücadele

Madde bağımlılığı olan bir genç bu maddeyi kullanmadığı dönemlerde yoksunluk çekmektedir ve çekmiş olduğu yoksunluk krizinden ötürü birtakım sorunlar yaşamaktadır. Kişilerin beyninde oluşan hasardan ötürü yaşamış oldukları bu durum ailelerini yeterince üzmekte ve ne yapacaklarını bilmez hale getirmektedir.

Madde bağımlılığı konusunda alanında uzman birçok profesör hizmet vermekte ve birçok seminerler düzenlenmektedir. Eğer sizlerin de çocukların da bu yönde bir takım alışkanlıklar mevcut ise; çocuğunuzun madde bağımlılığı varsa ve kendisini bundan nasıl kurtaracağınıza ilişkin ilk yapmanız gereken, madde bağımlılığı ile alakalı olan seminerlere katılmak olmalıdır.

Unutmayın ki bir kimse madde bağımlısı ise onu doktora götürüp veya zorla bunu bırak diye diretmekten önce ilk yapmanız gereken şey madde ile ilgili ve yaşanacaklar ile ilgili bilgi edinmek olmalıdır. Bir takım seminerlere katılmak bu konuda ilgili kurum kuruluş hatta hastanelerle doktorlarla irtibata geçmek, ne yapmanız gerektiği, nasıl önlem alınması gerektiği ile ilgili bilinçlenmek olmalıdır. Madde bağımlılığı insanları suça yönelten suç işlemeye teşvik eden bir bağımlılık olup mutlaka çocuğunuzun bu alışkanlıktan kurtulması için çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dedektiflik nedir?

Özel dedektif, toplumda bilinen fakat somut olarak ispatlanamamış tüm suç teşkil edecek unsurların gün yüzüne çıkarılmasında çalışma yapan araştıran ve denetleyen özel araştırmacılara denir.

Günümüz şartlarında başta aile hayatı olmak üzere, etik ve ahlaki kuralların hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz ve ülkemiz yasaları özellikle ahlaki düzenin sürdürülmesinde yetersiz kalmakta ve bu nedenle de dedektif ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmektedir.

Özel dedektiflik bürosu ile çalışmak yasal mı?

Özel bir dedektiflik bürosu ile anlaşmak ve her türlü vakanın araştırılması için hizmetlerinden yararlanmak kesinlikle yasak değildir. Herhangi bir endişe veya hukuk korkusu olmadan herkes özel bir dedektifin hizmetlerinden yararlanabilir. Aslında, Türkiye’de özel dedektiflik bürolarından vergi toplanır ve onlara özel dedektiflik bürosu olarak faaliyet göstermeleri için tüzel kişilik verilir, bu nedenle işletilmesine yönelik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Genel yasalar kapsamında ise, doğrudan kişisel haklara ve kanunlara aykırı bir davranış oluşmadıkça, herhangi bir yasal kısıtlama da bulunmamaktadır.

Çalışmaya başlamadan önce sözleşme yapılıyor mu?

Önde gelen bir dedektiflik bürosu olarak odak noktamız, soruşturmaya yönelik profesyonel bir yaklaşımı izlemek ve olayların tümünde güvenilir bir metodolojiye sahip olmaktır. Bu nedenle, tarafımızdan yapılan her araştırma, açıkça tanımlanmış şartlar ve kurallarla düzgün bir şekilde belgelenir. Doğal olarak, her iki taraf, yani Dolunay Dedektiflik ve müşterisi arasında yazılı bir anlaşma olacaktır.

Takip edilen kişi bunu anlayacak/öğrenecek mi?

Tamamen tedbirli ve gizli bir soruşturma geçmişine sahip, üst düzey bir dedektiflik bürosuyuz. Dolunay Dedektiflik, tüm süreçleri ve protokolleri takip ederek vakalarının ayrı ve gizli kalması için en iyi özeni gösterir. Tüm adımlar takip edilir, gizlilik asla riske atılmaz ve hiçbir konunun açığa çıkmasına müsaade edilmez.

Müşteri ve dava gizliliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Saygın bir dedektiflik bürosu olarak, müşterilerimizin ve davaların gizliliğine büyük önem veriyoruz. Bu konuda katı bir politikamız var ve dedektiflerimiz her durumda mahremiyeti korumak için aynı kurallara bağlı kalıyor. Aşağıda bağlantısı verilen gizlilik politikamızı inceleyerek ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

Bir e-posta/sosyal medya hesabına erişebilir misiniz?

Yasadışı olduğu ve yasalara göre yasak olduğu için bu tür uygulamalara dahil olmamız mümkün değil. Dahası, firmamız etik uygulamalar ve profesyonel yaklaşım üzerine kurulu olduğundan, Türkiye’deki en iyi düzeyde ve en güvenilir dedektiflik bürosudur.

Kimlik bilgilerimi paylaşmadan hizmet alabilir miyim?

Müşterilerimiz hakkında ne kadar çok bilgiye sahipsek, ekibimiz herhangi bir engel olmadan vakaya yaklaşabileceğinden, soruşturma bizim için o kadar iyi olur. Müşterilerimiz herhangi bir nedenle kasıtlı olarak bilgilerini geri çekerse, soruşturma sonuçlarının kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, yasal amaçlarla bizimle çalıştıklarından emin olabilmemiz için müşterilerimizin kimliklerini açıklamaları gerekir.

Hizmetlerinizin tam ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

Bize gelen her vaka, kapsamlarıyla ilgili karmaşıklıklar açısından bir şekilde benzersizdir, bu nedenle ücretler de değişecektir. Aslında, ücretlerimiz davanın türü, davanın arkasındaki koşullar, talep edilenler, davaya dahil olan katmanlar gibi birçok faktöre bağlıdır. Kesin ücretleri ancak vakanın zor alanını analiz ettikten sonra ve ancak vakayı müşteriyle görüştükten sonra söyleyebiliriz.

Sorularınız için bize 7 gün 24 saat WhatsApp hattımız üzerinden ulaşın.

Yaptığınız çalışmalar kanıtlarla destekleniyor mu?

Her koşulda kanıt toplamak için en ileri ve en son teknoloji cihazları, casus kameraları ve ekipmanları kullanıyoruz. Ancak evet, bir vakayla ilgili kanıt olup olmadığı, her zaman tamamen müşterinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı danışanlar yalnızca vakalarıyla ilgili bilgilere ihtiyaç duyarken, diğerleri de bu bilgileri destekleyen kanıtlara ihtiyaç duyabilir.

Ücret ödemelerini neden peşin alıyorsunuz?

Çalışmalarımıza başlamadan önce ücret politikamız gereği bir miktar veya tam avans ödemesi alıyoruz. Benzer şekilde, tam peşin ödeme almak, kuruluşumuzdan bu yana şirketin tek tip ödeme politikası olmuştur. Bunun en önemli nedeni hizmetlerimizin önceden belirli bir planlamaya, organizasyona ve eyleme gereksinim duyuyor olmasıdır.

Bireysel Hizmetler

Eş Takip / Gözetim
Evlilik Öncesi Araştırma
Öğrenci Takibi
Varlık Araştırması
Adres Tespiti
Böcek Tarama
Genel Takip
Dava Delil Toplama
Kayıp Şahıs Bulma

Kurumsal Hizmetler

Rakip Firma Analizi
Marka Araştırma / Koruma
İstihdam Öncesi Araştırma
İstihdam Sonrası Araştırma
Kurumsal Araştırma
Çalışan Hırsızlığı Araştırması
Siber Suç Araştırma
Böcek Tarama
Gizli Müşteri / Denetçi

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi 08:00 – 18:00