Özel Dedektif Seçmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

özel-dedektif-seçerken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Özel bir soruşturma kurumunun hizmetlerini kullanmadan önce yapılması ve yapılmaması gerekenler

Bazılarınız daha önce özel bir soruşturma kurumunun hizmetlerini kullanmış olabilir ve hayatları boyunca özel bir araştırmacının hizmetlerini hiç kullanmamış ve ilerde kullanmayı planlayan çok sayıda kişi olmalıdır. Telaşa gerek yok, dikkatli olmak yetiyor.

Burada, özel bir soruşturma kurumunun hizmetlerini kullanmadan önce ne yapılacağını ve ne yapılmayacağını belirleyen birkaç önemli unsurun listesini detaylandırmaya çalıştık.

Özel bir dedektiflik bürosunun hizmetlerini kullanmadan önce ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini bilmeniz bu noktada büyük önem arz etmektedir.

Yapılması Gerekenler

  1. Özel dedektifin nitelikleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalışmalısınız. Bu size büyük ölçüde rahatlık verir, aksi takdirde sizin için süreç kuşkularla dolu geçebilir.
  2. Özel soruşturma kurumunun geçmişte sizinkine benzer herhangi bir davayla ilgilenip ilgilenmediğini öğrenmelisiniz. Böyle bir deneyime sahiplerse, o zaman bu tür soruşturmaların sonucunu da bilmeleri mümkün olacağından doğru bir çalışma yürütülebilir.
  3. Davanızla ilgilenecek olan özel dedektifin genel deneyimi ve uzmanlık kapsamı gibi konularda bilgi edinmeye çalışın.
  4. Özel soruşturma kurumunun davanızla ilgilenirken size mahremiyet ve gizliliği garanti edip edemeyeceğini teyit etmelisiniz. Cevap hayır ise ve hala hizmetlerini seçiyorsanız, bu kişisel yaşamınız için büyük bir endişe kaynağı olabilir.
  5. İhtiyaçlarınızı başarıyla yerine getirmek için özel soruşturma kuruluşu tarafından hangi prosedürlerin kullanılacağını ve ne kadar zamana ihtiyaç duyulacağını öğrenmeye çalışın. Servis ücretleriyle ilgili eksiksiz bilgileri önceden alın. Ayrıca maliyeti tamamen kabul edip etmediğinizi de onlara bildirin. Bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, onları çok daha erken bilgilendirmeniz ve bunu karşılıklı tartışma ve anlayışla çözmeniz önemlidir.

Yapmamanız Gerekenler

  1. Başkalarından iyi şeyler duyduğunuz için özel bir soruşturma kurumu seçmeyin. İhtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi dikkate alarak kendi araştırmanızı yapın ve akıllıca bir karar verin.
  2. Araştırmaya nelerin dahil edileceğini tam olarak bilmeden önce özel dedektif tarafından sağlanan herhangi bir hizmeti seçmek için acele etmeyin.
  3. Herhangi bir özel soruşturma bürosunu, hizmetleri için uyguladıkları fiyatlara göre yargılamayın. Çalışmalarının kalitesine ve davanız için göstermeye istekli oldukları çabalara bakmalısınız.
  4. Soruşturma için gerekli süreyi kendi başınıza varsaymayın ve varsayımınıza göre tamamlanmasını beklemeyin. Kendi başınıza herhangi bir sonuca varmadan önce özel dedektifinizle bu konu hakkında düzgün bir şekilde görüşmeniz gerekir.
  5. Özel dedektif hakkında herhangi bir soru sormaktan veya aklınızdaki şüpheleri gidermekten çekinmeyin. Özel dedektifin deneyiminden, ihtiyacınızın başarılı bir şekilde yerine getirilme oranına kadar, onlar tarafından sağlanan hizmeti seçmeye karar vermeden önce özel soruşturma kurumunuzla kapsamlı bir görüşme yapmanız gerekir.

Yukarıda bir özel dedektif seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili yüksek önem taşıyan konular hakkında bilgilendirmeler yapmaya çalıştık, her ne kadar bizler en doğru gerçekleri ve tahminleri ortaya koysakta kişilerin kendi dikkat ve karar süreçleri de son derece önemli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir