Özel Dedektif Tutarken Yapılan 6 Korkunç Hata

dedektif-seçerken-yapılan-hatalar

Hatalar, bakış açımızda farklı değişiklikler getiren ve bizi geleceğe hazırlayan yaşamın bir parçasıdır, ancak karşılığında pişmanlık ve acıya neden olabilecek bazı korkunç hataların olduğunu inkar edemezsiniz.

Öyleyse, bu tartışmamızın konusuyla nasıl ilişkilendirilebilir? Bir bakalım.

Hepimiz özel dedektif bürolarının farkındayız ve bazılarımız da hizmetlerini bir noktada kullanmış olabilir.

Daha önce özel soruşturma hizmetlerini kullanmış insanlardan biri değilseniz, bu bir sorun değil çünkü bu konu size odaklanıyor. Birisinin özel dedektiflik büroları tarafından sağlanan hizmetleri ilk kez kullandığında, uygun bilgi ve farkındalık eksikliğinden veya bazı yaygın yanlış anlamalardan dolayı bazı hatalar yapabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle herkesin bu konuyu öğrenmesi ve aydınlanması için bu alana biraz ışık tutmaya karar verdik.

Bir dedektiflik bürosuyla işlem yaparken kaçınılması gereken bazı korkunç hatalar:

1. Tüm dedektiflik bürolarının işleri ile benzer faaliyetlerde bulunduğunu düşünerek:

Bildiğimiz gibi, farklı hastalıklar için farklı doktorlar var. Sinir sistemi ile ilgili bozukluklar için bir nörolog, kalp ile ilgili sorunlar için kardiyolog ve diş ve diş etleri ile ilgili durumlar için diş hekimini ziyaret ediyoruz, benzer şekilde bazı özel dedektifler sadece evlilik soruşturmasına odaklanıyor, bazıları tek başına kurumsal araştırmalar yapıyor ve bazı dedektif kurumları mesleklerinin bir parçası olarak hem özel hem de kurumsal soruşturma yapıyor. Bu nedenle, özel dedektiflik bürosunun belirli bir uzmanlığı olup olmadığını veya her türlü soruşturmaya dahil olup olmadığını doğrulamalısınız. Bu doğrulamadan sonra ihtiyacınıza göre uygun özel dedektiflik bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

2. Durumunuzla ilgili tüm ayrıntıları sağlamamak:

Özel dedektiflik büronuzdan gerekli bilgileri saklamanız kesinlikle tavsiye edilmez. Soruşturmadan işe yarar bir sonuç çıkarılması bekleniyorsa, özel dedektifinize durumunuz hakkında tamamen dürüst olmalısınız. Eksik bilgi verilmesi, siz ve özel dedektif arasında yanlış anlamalara neden olabilir ve bu nedenle tüm soruşturma bu nedenle oldukça kötü bir şekilde sonuçlanabilir.

3. Soruşturma öncesinde maliyetleri tartışmamak:

Soruşturma ücretleri, özel dedektiflik bürosu ile müşteri arasındaki sözleşmenin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bir soruşturmaya dahil olan zamanı, kaynakları ve çabaları belirtir ve bu nedenle, daha sonra bir anlaşmazlık kaynağı haline gelmemelidir. Soruşturma için ödenecek ücretlerle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, soruşturma başlamadan önce özel dedektifinizle bu konuyu görüşün. Önceden kapsamlı bir tartışma, her iki taraf için de faydalı olabilir.

4. Soruşturma için gereken süreyi önceden tartışmamak:

Şimdiye kadar gördüğümüz gibi, bir şeylerin her zaman mutlu sonuçlara yol açmayacağını varsaymak gerekebilir. Ancak tüm her şeyi varsaymaktansa soru sormak daha iyidir. Bir dedektiflik bürosuna yaklaşırken, kendi başınıza bir konuyu varsaymak yerine, soruşturmayı tamamlamak için gereken süreyi onların tarafından öğreniz yararınıza olacaktır.

5. Zaman zaman soruşturmanın mevcut durumu hakkında soru sormamak:

“Hayal kırıklığı yaratan bir gerçeği bilmek sonsuza dek merak etmekten iyidir” denilmişti. Her şeyin tamamen farkında olmamaktan daha iyi olduğunu vurguladığı için önemli bir sözdür.

Özel bir dedektiflik bürosunun hizmetlerini kullanırken, özel dedektifinizin yaptığı işi daha iyi anlamak için davanızla ilgili güncel gelişmelerden haberdar olmaya çalışın. Davanızın durumu ile ilgili olarak karanlıkta kalmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

6. Uygun doğrulama olmadan bir dedektiflik bürosu seçmek:

Günümüzde ve bu çağda, insanlar günlük kullanım için küçük şeyler bile satın almak için öneri ve tavsiyeler istemektedir; bu nedenle, hizmetlerini kullanmadan önce özel dedektiflik bürosu hakkında doğru doğrulama yapmanın sizin için çok önemli olduğunu düşümeniz iyi olacaktır. Kapsamlı bir çevrimiçi arama yapmaya çalışın, önceki müşterilerin ifadelerini okuyun ve başlangıçta onlara yaklaşırken genel olarak dikkatli olun, böylece onlar hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Yukarıda özel dedektiflik bürosu seçimleriyle ilgili önemli bilgilere yer vermeye çalıştık, her ne kadar olacaklar oluyormuş görünse de hayatta bazı konularda doğru adımları önceden bilmek mümkün, dedektiflik hizmetleri de hayati önem taşıyan sorunlara genelde uyarlandığından yaptığınız seçim ve aldığınız karar sizi büyük ölçüde etkileyecektir. Ama, nasıl? iyiyi veya kötüyü belirleyecek olan sizsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir