Özel Dedektiflik Bürosu Seçerken Bilinmesi Gerekenler

özel-dedektiflik-bürosu-seçerken-dikkat-edilecekler

Son birkaç yılda özel dedektiflik bürosu sayısında artış oldu. İnsanlar bu günlerde giderek daha fazla şüpheye düşüyor ve kişisel ve mesleki yaşamlarında çeşitli konularla uğraşırken başkalarına güvenmekte zorlanıyorlar.

Bu nedenle, günümüzde insanlar herhangi bir kritik karar vermeden önce dedektiflik bürolarından hizmet almaktadır. Bu toplumumuzda iyi bir değişiklik gibi görünüyor. İnsanların “ÖNLEME TEDAVİDEN DAHA İYİDİR” sözüyle yaşamaya başladığını bilmek güzel Dolandırıcılık, aldatma ve hile gibi olası tehditlerden korunmak istiyorlar. Emniyetlerine ve güvenliklerine değer vermeye ve herhangi bir yabancıya körü körüne güvenmeden önce dikkatli olmanın iyi olduğunu anlamaya başlıyorlar.

Özel Dedektiflik bürosu seçimine bir örnek verelim

Öyleyse, diyelim ki, Bay. A, bir işletmeyi yönetiyor ve kendi organizasyonundan birini işe almadan önce özel bir dedektiflik bürosunun yardımıyla bir geçmiş kontrolü almaya karar veriyor. Güvenilmez bir kaynak aracılığıyla rastgele bir dedektiflik bürosuna ulaşır. Bu durumda, o ajanstan gerçek ve güvenilir sonuçlar alamaması son derece olasıdır, çünkü onlarla iletişime geçmeden önce o dedektiflik bürosu hakkında temel bir araştırma yapma gereği duymamıştır. Hizmetleri ve performans stratejileri hakkında bile soru sormadan onlara körü körüne güvenmiştir.

Her şeyden önce kurumsal kimlik bilgileri kontrol edilmeli ve bunun yanında çapraz kontrol sağlanmalıdır. Ajansın, sahiplerinin ve saha görevlilerinin takip kayıtları, işi kendilerine emanet etmeden önce değerlendirilmelidir. Yalnızca kağıt kimlik bilgileri veya web sitesi bildirileri yeterli değildir. Ajans hakkında önceki müşterilerden ve temaslardan ağızdan ağıza bilgi talepleri yapılması kaliteli sonuçlara ulaşma ihtimalini son derece arttırır.

Özel Dedektiflik bürosu seçimine bir başka örnek

Başka bir örnek verelim, Bay B nişanlısının geçmişini araştırmak istiyor, bu yüzden Bay A gibi o da bir gazete ilanında gördüğü rastgele bir dedektiflik bürosunu ziyaret ediyor. Bu dedektiflik bürosu hakkında da hiçbir şeyi doğrulamıyor. Ziyaret ettiği bu dedektiflik bürosu, ondan büyük miktarda avans alıyor ve bir hafta sonra evlilik öncesi soruşturmanın sonuçlarına ilişkin bir telefon görüşmesi alacağını söylüyor. Bir değil iki hafta beklemekte, ancak söz konusu dedektiflik bürosundan herhangi birdönüş almamıştır. 2 hafta bekledikten sonra nihayet dedektiflik bürosunu ziyaret ettiğinde, tüm yeri boş bulur ve bu da belirli bir dedektiflik bürosunun kapatıldığını öne sürer. Böylelikle dedektiflerle olan tüm deneyimi bir kabusa dönüşür.

Başka Bir Örnek Daha

Üçüncü bir örnek verelim, Bay C’nin son zamanlarda biraz tuhaf davranan bir oğlu var. Oğlu birçok dersi atlıyor, her gün eve geç geliyor ve son birkaç gündür genellikle karamsar, tedirgin ve sinirli. Bay C, oğlunun yeni tavrından endişeleniyor çünkü oğlu her zaman neşeli ve mutluydu. Oğlunun sergilediği bu tür davranışların yeni ve tuhaf olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden, bazı çevrimiçi araştırmalardan sonra, iyi değerlendirmeleri olan bir dedektiflik bürosu bulur. Dedektiflik bürosunun kimlik bilgilerini başka web sitelerinde de kontrol etmeyi ihmal ermez. Biraz tatmin olduktan sonra ajansı ziyaret eder. Onları iyice araştırdıktan sonra, oğlunun anormal saydığı davranışları konusunda bir izleme talep eder ve dedektiflik bürosuyla anlaşır.

Peki, yukarıdaki üç örnekten ne öğrenilebilir?

Bay A, Bay B ve Bay C, sorunlarının üstesinden gelmek için üçü de bir dedektiflik bürosuna gittiler. Ancak, yalnızca bir kişi, yani Bay C, sorununa doğru şekilde yaklaştı. Öte yandan, hem Bay A hem de Bay B, bir dedektiflik bürosuna yaklaşırken bazı hatalar yapmış ve bundan dolayı acı çekmiştir. Ancak Bay C açıkça diğerlerinden farklı bir davranışta bulundu, çünkü o hiçbir kötü sonuç yaşamadı.

Öyleyse, ne olduğunu görelim, bu noktada Bay C haklıydı ve diğerleri, yani Bay A ve Bay B yanlış süreçleri izledi.

Dedektiflik bürolarının hizmetlerini tercih etmek akıllıca bir hareket, ancak davanızla birlikte onlara ulaşmadan belirli önlemleri almazsanız değersiz bir hamlede bulunmuş olabilirsiniz.

Herhangi Bir Dedektiflik Bürosu Seçmeden Önce Yapılması Gerekenler

  • Seçmek istediğiniz ve belirlediğiniz dedektiflik bürosu hakkında kapsamlı bir internet araştırması yapın. Kişi veya kurumun sunduğu hizmetler ve sağlayabilecekleri olanaklar hakkında bir kontrol sağlanması da gerekir. Önceki müşterilerin yorumları da performans kayıtlarını bilmek için iyi bir kanıttır.
  • Ayrıca, dedektiflik büroları hakkında güvenilir arkadaş çevrenizden ve bilgili kaynaklarından geri bildirim ve öneriler almaya çalışın, davanızdaki bakış açıları hakkında daha fazla bilgi edinin. Ama sonunda, kararınız mutlaka kendi yargılarınıza ve çıkarımlarınıza dayanmalıdır.
  • Ayrıca, seçmekle ilgilendiğiniz dedektiflik bürosunun, kurumsal kayıtlarının uygun şekilde onaylanmış olup olmadığını kontrol edin.
  • Seçmeye istekli olduğunuz dedektiflik bürosunun vakalarla ilgilenmek için en son teknolojiyi ve araçları kullanıp kullanmadığını veya eski usul yöntem ve stratejilere daha çok güvenip güvenmediğini sorun. Teknolojiden anlayan ve mevcut zaman dilimiyle temas halinde olan dedektiflik bürosunu seçmek çok daha iyi olacaktır.
  • Servis ücretlerini önceden sorun. Sadece herhangi bir varsayımda bulunarak davanıza devam etmemelisiniz. Ayrıca, bu dedektiflik bürosunun sizinkine benzer önceki deneyimleri olup olmadığını da araştırmalısınız, eğer öyleyse, o zaman böyle bir davanın sonucu neydi?

Yukarıda belirtilen gerçekler, herhangi bir dedektiflik bürosunun zamanınıza ve paranıza değip değmeyeceğini yargılamak için yeterli olacaktır.

Ancak yukarıda belirtilen hususları öğrendikten sonra bireyin kendisi için hangi özel dedektiflik bürosunun en iyisi olacağına karar vermesi kesinlikle daha faydalı olacaktır. Hangi dedektiflik bürosuna güvenip hangisine güvenmemesi gerektiği sonucuna kendi başına karar verebilecektir. Günün sonunda rastgele bazı kişilerin fikir ve görüşlerinden etkilenmeyecek ve kendi hipotezine dayanarak akıllıca seçim yapabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir