Şirketler Özel Dedektifler Hakkında Ne Biliyor?

şirketlerin-özel-dedektifler-hakkında-bilmeleri-gerekenler

Bugün hepimiz için büyük bir ilham kaynağı olan birçok şirket grubu var. Başarılı ve profesyonel bir yaşam sürdürmek için, sıkı çalışma, yaratıcılık, kararlılık, özveri ve tabii ki rekabetçi ruhun temel gereksinimlerden bazıları olduğunu bize kanıtlayan örnekleri tekrar tekrar gördük çünkü bunlar büyümeye yüksek yardımlar sağlayan faktörler, uzun vadede hayatta kalmayı amaçlayan her şirket için.

Biz, Dolunay Dedektiflik ile, on yılı aşkın deneyime sahip zamanımızın en önemli dedektiflik bürolarından biriyiz. Bir hizmet sağlayıcı olarak, sektörde dikkate değer bir yer yaratmak için, organizasyonu en iyilerden biri olarak yaratmakla birlikte bunu düzgün bir şekilde sürdürmek gerektiğini de biliyoruz.

Kişisel soruşturmaya ek olarak, DD ayrıca, kişinin kurumsal yaşamıyla ilgili sorunlar için gerekli olan temel soruşturma hizmetlerini sağlamaya odaklanan kurumsal soruşturma ile ilgilenmektedir. Biliyoruz ki, bu toplumun bir parçası olarak hepimiz kişisel yaşamın yanı sıra tatmin edici bir profesyonel yaşam sürdürmek istiyoruz ve birini diğeri için görmezden gelemeyiz. Aynı madalyonun iki yüzü gibiler ve her ikisi de kişinin hayatında önemli bir değere sahip. 

Bu yazıda, burada şirket grupları için sunduğumuz ortak hizmetlerden bazılarını tartışacağız. Şirket gruplarından bazıları bir noktada özel bir soruşturma ajansı tarafından sunulan hizmetleri kullanmış olabilir ve bazıları bunları hiç kullanmamış olabilir. İster birinci kategoriye ister ikinci kategoriye dahil olun, önemli değil çünkü bu makale önceki eylemlere değil gelecekteki fırsatlara odaklanıyor. Kurumsal araştırma hizmetlerinin uzun vadede kurumsal gruplara nasıl fayda sağlayabileceğini anlayabilmemiz için, özel dedektiflik büroları tarafından kurumsal gruplar için sağlanan hizmetlerden bazılarına bir göz atalım.

İstihdam Öncesi Soruşturma

Bu, kurumsal gruplar tarafından yaygın olarak kullanılan bir hizmettir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir organizasyonda çalışan olarak işe almadan önce seçilen adaylar hakkında uygun bir araştırma yapılmasını içerir. Kimlik doğrulama, eğitim, önceki deneyimler ve aile geçmişi gibi bazı temel alanlara odaklandığımız bir tür arka plan taramasıdır. Çevremizde toplumda ilerlemek için her zaman etik ve ahlaki olarak kabul edilebilir yolları düşünmeyen insanlar vardır. . İşe girmek için özgeçmişlerinde kendileri hakkında yanıltıcı bilgiler bile verebilecek kişiler var. İşe alım öncesi soruşturma , bu tür faaliyetlere katılan kişilere karşı önleyici bir tedbir gibidir. Bir iş için uygun adayları işe almadan önce bunu bir filtreleme süreci olarak düşünün.

İstihdam Sonrası Tarama

Bu aynı zamanda şirket grupları için sağladığımız hizmetlerden biridir, ancak bazıları bunu istihdam öncesi soruşturma kadar yaygın olarak kullanmayabilir. Birçoğu, istihdam öncesi soruşturmayı kullanmanın bir kuruluşun güvenliğini sağlamak için yeterli olduğuna inanıyor, ancak gerçekte durum ne kadar öyle?

İşe başlama sonrası soruşturmanın ne hakkında olduğunu merak ediyor musunuz?

İsmine göre, istihdam sonrası soruşturma , organizasyonda görev almaya başladıktan sonra personel üyelerinin faaliyetlerine göz kulak olmak anlamına gelir. Çalışanların faaliyetlerini işe aldıktan sonra dahi kontrol etmek gerekebilir, çünkü iş organizasyonunun büyümesi sürekli izleme ve yönetime verilen öneme bağlıdır. Bu sadece tek seferlik bir durum olarakta görülmemelidir.

Bir ticari kuruluşun performansı, işe alınan çalışanların verimliliğine ve etkinliğine bağlıdır ve bu, bir kuruluşta istihdam sonrası soruşturma yürütmeyi önemli bir adım haline getirir . Bu hizmet sayesinde çalışanlar ve yaptıkları faaliyetler izlenebilir, böylelikle eylemlerinde herhangi bir sapma tespit edilirse düzeltmek için etkili önlemler alınabilir. Bu süreç kapsamında özel araştırmacılar, şirketin veri tabanının ve diğer gizli ayrıntıların tam olarak korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Gizli Müşteri

Bu, kurumsal soruşturma altındaki popüler hizmetlerden biridir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, her başarılı organizasyon, her şeyi düzende tutmak için sürekli izleme ve iyileştirmeye ihtiyaç duyar ve buna bağlı olarak, gizli müşteri çalışmasının bu amaç için çok faydalı bir hizmet olduğunu söyleyebiliyoruz. Gizli müşteri adı altında yürütülen bu servis, ilgili işletmelerin bulunduğu konumlara giderek malların fiyatlarını, kalitesini, çalışan etkileşimini ve genel durumu dikkatle gözden geçirir. Tüm gözlemler bir müşterinin bakış açısından kaydedilir ve daha sonra işletme sahiplerine işlerinin fiili konumu hakkında bilgi sahibi olmaları için ayrıntılara yer verilen bir rapor oluşturularak teslim edilir.

Varlık Doğrulaması

Bu soruşturma kapsamında özel dedektifler, bir şirketin sahip olduğu tüm taşınır ve taşınmaz varlıklar hakkında bilgi sahibi olurlar, böylece şirket grupları çalıştıkları kişiler/kurumlar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Gerçek durumlarını doğru bir şekilde doğrulamadan diğer kurumsal varlıklarla ilişki kurmak risklidir ve bu nedenle varlık doğrulaması bu amaç için son derece yararlıdır. Beyanlar, sözler ve bazen hazırlanan resmi evraklar bile önemsizleşebilir, ancak kaliteli bir organizasyondan dedektiflik bürosunun size sunacağı ayrıntılı bir varlık soruşturması her seferinde neredeyse tam bir öneme sahip olacaktır.

İlgili Diğer Servisler

Yukarıda belirtilenlerin dışında, özel dedektifler tarafından sağlanan kurumsal soruşturma kapsamında başka birçok hizmet var. Diğer hizmetlerden bazıları durum tespiti , çalışan hırsızlığı , telif hakkı ihlali soruşturması , hata tarama , gözetim ve sigorta dolandırıcılığı soruşturması vb.

Tüm bunlar, kurumsal gruplar için özel araştırmacılar tarafından sağlanan önemli hizmetlerle ilgiliydi, ve hepsi tarafımızca tam profesyonel tekniklerle kullanılmaya hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir