Şirketlerin Özel Dedektifleri Seçme Nedenleri

şirket-araştırmaları-özel-dedektiflik

İster tek kişilik bir grup, ister KOBİ veya büyük kuruluş ölçeği olsun, her işletme, özel dedektiflerin işlerine nasıl yardım edebileceğini ve onları nasıl koruyabileceğini düşünmelidir.

Bir düşünün, sektörünüzdeki güçlü bir rakibin potansiyel olarak zararlı söylentilerle birlikte, şirketiniz hakkında olumsuz haberler yaydığını nasıl anlarsınız? Eğer bir takım kulaktan kulağa dolan bilgilerle veya size ulaşan bir sms veya e-posta ile bunun hızlıca ve detaylarıyla farkına varacağınızı düşünüyorsanız, şirketiniz risk altında demektir.

Başka bir senaryo daha düşünelim ve sürdürelim, şirketinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilecek önemli rolleri yerine getirmek için yeni bir personel istihdam etmek istediğiniz bir süreçtesiniz, istihdam etmeyi düşündüğünüz kişinin özgeçmişi harika görünebilir, mülakat sizi umutlandırabilir ama geçmişte gerçekten nelerin yaşandığını nereden bilebilirsiniz?

Bu sorular sizin için herhangi bir şüphe uyandırırsa, özel dedektiflerin uzmanlığından yararlanmayı düşünmeniz, tehdit unsurları ve istihdamlarla ilgili işinize düşündüğünüzden fazla fayda sağlayabilir.

Alanında tecrübeli bir özel dedektiflik bürosu olarak Dolunay Dedektiflik, işinize birçok düzeyde fayda sağlayabilecek çözümler sunabilir. Mevcut hizmetler arasında, belki de rakip profili oluşturmadan daha önemli bir faktör yoktur. Rakibinizle aynı stadyumda mücadele içerisindesiniz, biraz siz, biraz o önde, ama daha önemli olanı rakibinizin direnci ne durumda? içeride neler oluyor, zayıf yönleri neler ve siz bunlardan nasıl faydalanabilirsiniz.

Rakip profili oluşturma kararınız, mevcut ürünlerinizi ve hizmetlerinizi düşük düzeyde yinelemeden koruyabilir ve aynı zamanda rakibinizin hareketlerini ve gelişimlerini analiz edebilir. Bir düşünün, kendi markanızı korurken bir yandan da rakibinize üstünlük sağlamak, işinizi sektörün zirvesine taşıyacak ve sektörünüzün ön saflarında kalmanızı sağlayacaktır.

DD‘de sunulanlar bunlarla sınırlanmıyor, çalışmalarımız işinizi korumaya çalışırken ayrıca onu zayıflatmak ve potansiyel olarak zarar vermek için yasa dışı yöntemler kullanan rakiplerin sunduğu risk faktörünü analiz etmeye yardımcı olabilir. Özel dedektiflerimiz ve gelişen teknolojinin de yardımıyla dinleme ve izleme olanağı sağlayan cihazların keşfine yönelik önemli bir ilerleme kaydettik, rakiplerinizin tüm eylemlerinizden daha siz harekete geçmeden haberdar olmasını istemeyeceğinizi anlıyoruz, bu yüzden de size işinizi tam bir koruma altına alan sayısız seçenek sunuyoruz.

Çalışanlar için ve istihdam sürecinde geçmiş kontrolleri, özel dedektiflerin yardımcı olabileceği bir diğer önemli hizmettir. Ekibin mevcut bir üyesi hakkında herhangi bir nedenden dolayı şüpheleriniz olabilir veya işe alacağınız kişinin özgeçmişine ve mülakatına bağlı bir geçmişe sahip olduğundan emin olmanız gerekebilir, geçmiş kontrolleri ile kazanılan netlikler bu durumda paha biçilmez olacaktır.

İşletmedeki iç sorunlar, özellikle ekonomik gerileme dönemlerinde her zaman kendini gösterir. Şirket dolandırıcılığı ve çalışan hırsızlığı, meydana gelen en yüksek şirket içi suçlar arasındadır; özel dedektifler , gerçeği ortaya çıkarmak için gizli ve ayrıntılı şirket dolandırıcılık soruşturmaları veya çalışan hırsızlık soruşturmaları uygulayarak şirketinizin zorlu süreçlerinde ona büyük katkılar sağlayabilir.

Hangi büyüklükte bir işletmeye sahip olursanız olun, riski hesaplamak, kendinizi rekabetten korumak ve her şeyin yolunda olmasını sağlamak finansal olarak güvende olmanıza ve şirketin büyümesine yardımcı olacaktır. Böyle durumlarda fazla zaman geçmeden hızlı hareket etmek, size işletmenizin güçlenmesi namına inanılmaz katkılar sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir